Rodzice byli pijani, dziecko wypadło przez okno. Uratował je bohaterski 6-latek

Rodzice byli pijani, dziecko wypadło przez okno. Uratował je bohaterski 6-latek Źródło: Fot. Pixabay.com @ID 192635

TVP Info to stacja, która na bieżąco informuje o wypadkach, jakie mają miejsce w całej Polsce. Ostatnio na portalu pojawił się artykuł o strasznym wydarzeniu, które wydarzyło się w województwie Śląskim. O mały włos, a zginęłoby dziecko. Na szczęście zostało uratowane przez 6-latka, który wykazał się iście heroiczną postawą.

TVP Info w ostatnim artykule poinformowało o tragicznych wydarzeniach, jakie miały miejsce w Czechowicach-Dziedzicach. Na parapecie jednego z bloków bawiło się dziecko, które otarło się o śmierć! Na szczęście uratował je... 6-latek.

TVP Info: 6-latek uratował dziecko, które wyleciało przez okno

Tego dnia nikt nie spodziewał się tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w jednym z bloków. W pewnym momencie przy ul. Kochanowskiego z okna mieszkania wyleciało małe dziecko. Do końca nie wiadomo jak doszło do wydarzenia. Dziecko najprawdopodobniej z ciekawości otworzyło okno i weszło na parapet, z którego później spadło. Działo się to w obecności rodziców, którzy byli w mieszkaniu, ale spali - kompletnie nietrzeźwi.

Na szczęście gdy 3-latek pojawił się na parapecie zauważył go chłopiec, który razem z rówieśnikami przed blokiem kopał piłkę. Zaniepokoił się dzieckiem, które bez opieki chodzi po parapecie. Postanowił zareagować. Natychmiast podbiegł i próbował złapać 3-latka. Ostatecznie udało mu się, w co ciężko uwierzyć.

Rodzice 6-latka, gdy dowiedzieli się o całym zamieszaniu, postanowili wezwać policję, która natychmiast przesłuchała opiekunów 3-latka. Funkcjonariusze przebadali ich alkomatem. Urządzenie wykazało, że są kompletnie pijani. Zostali aresztowani.

W tej sytuacji sprawa najprawdopodobniej zostanie skierowana do sądu, a ten być może nawet odbierze prawa rodzicielskie nieodpowiedzialnym opiekunom.

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News