TVP Info: "Petru zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji". Nowoczesna protestuje (video)

TVP Info: "Petru zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji". Nowoczesna protestuje (video)

Prowadzący program "Studio Polska" w TVP Info Maciej Pawlicki, podał wczoraj wieczorem "pilną informację" jakoby lider Nowoczesnej, Ryszard Petru został zatrzymany przez polskie służby pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji. Informacja okazała się fałszywa, teraz formacja Petru zapowiada skargę do KRRiT.

Podczas wczorajszego programu "Studio Polska" widzowie TVP Info mogli usłyszeć zaskakującą informację. Publiczna stacja podała jakoby lider jeden z największych formacji opozycyjnych został zatrzymany pod zarzutem szpiegostwa.

 - Dziś ok. godz. 21 funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zatrzymali posła Ryszarda P., przewodniczącego partii Nowoczesna. Prokuratura postawiła zarzut szpiegostwa na rzecz obcego państwa, jest domniemanie, że chodzi o Rosję. Trwa właśnie posiedzenie Sejmu w sprawie immunitetu posła Ryszarda P. O sprawie będziemy informować i odniesiemy się do niej w naszym programie - poinformował Pawlicki.

Szybko okazało się, że informacja jest fałszywa i Petru nie został w ogóle zatrzymany.

https://www.youtube.com/watch?v=8OqvdQ2GDSU

Formacja Petru zapowiada złożenie skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jedna z posłanek Nowoczesnej, Paulina Hennig-Kloska, w proteście przeciwko manipulacjom i podawaniu fałszywych informacji przez TVP wyszła dzisiaj ze studia podczas transmisji na żywo.

 - Oczekujemy wyciągnięcia konsekwencji za szkody, jakie wyrządziło podanie do publicznego obiegu tej informacji. Dziś przepraszam wszystkich widzów TVP Info, ale w imię protestu i braku zgody na takie postępowanie opuszczam studio - powiedziała posłanka i wyszła ze studia.

Formacja Petru wytyka również prezenterowi TVP Info, który podał fałszywą informację przeszłość tj. czynne zaangażowanie w politykę po stronie PiS i kandydowanie z list tej partii w wyborach. Z kolei TVP Info tłumaczy, że z uwagi na to, iż tematem programu "Studio Polska" była dezinformacja - prowadzący zastosował "figurę retoryczną". bh
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News