Nie mają wstydu? TVP Info przeszło samą siebie, ręce opadają
Anna Maria Guziewska - 28 Grudnia 2018

Nie mają wstydu? TVP Info przeszło samą siebie, ręce opadają

TVP Info na bieżąco relacjonowało debatę wokół obrad Sejmu. Dzisiaj politycy rozmawiają i głosują nad podatkiem akcyzy prądu, która ma obniżyć ceny dla gospodarstw. Retoryka dziennikarzy mediów publicznych jest jednak i radykalna, i bulwersująca.

TVP Info na bieżąco komentuje wystąpienia polityków w Sejmie. Ci rozmawiają o ustawie, która ma diametralnie wpłynąć na ceny prądu w 2019 roku. Wystąpienie Mateusza Morawieckiego odbyło się w atmosferze skandalu. Politycy PiS problem zrzucają na poprzedników, a dziennikarze mediów publicznych w nagłówkach znów przekraczają granicę.

Co TVP Info opublikowało po przemówieniu Morawieckiego? Burza w Sejmie trwa

Dziś w Sejmie politycy spotkali się, aby pracować nad ustawą zajmującą się akcyzą za prąd. Informacje o podwyżkach pojawiają się od wielu tygodni, co zdecydowanie wpłynęło na wizerunek PiS. Mateusz Morawiecki jeszcze wczoraj zamieścił w projekcie autopoprawkę, która z dwóch stron dokumentu rozszerzyła go do jedenastu. Komentarze dziennikarzy mediów publicznych nieco zniekształciły przekaz. - Prawo i Sprawiedliwość blokuje wzrost cen prądu spowodowany decyzjami rządów PO-PSL - pojawiło się na nagłówku stacji TVP Info. Bulwersujący wpis natychmiast zaczęli komentować internauci, którzy zauważyli, że dziennikarze wyraźnie zmienili merytoryczne znaczenie przemówienia premiera. Interpretacje ich uwag masowo pojawiają się w mediach społecznościowych. - Już mi się nie chce ani kpić, ani oburzać. Odnotowuję jedynie - napisał jeden z internautów, udostępniając zdjęcie nagrania TVP. - Nie miejcie żadnych złudzeń, Ci ludzie dla obrony swoich pozycji będą zdolni do wszystkiego - skomentował Janusz Piechociński wymieniony tekst dziennikarzy. - Ależ oni już są zdolni do wszystkiego, to zresztą coraz wyraźniej ich jedyna kompetencja - skomentował działania dziennikarzy kolejny internauta.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Donald TuskDonald Tusk nie mówił tego o swojej rodzinie. Cała prawda wyszła na jaw!Czytaj dalej
- Żeby to chociaż śmieszne było. Rzygać się chce - napisała użytkowniczka Twittera. - Nie wiem po co to robią. Przecież nikt, poza betonowym elektoratem, nie traktuje tego poważnie. A beton i tak będą mieli - czytamy dalej w mediach społecznościowych. Bulwersująca ocena powodów podwyżek prądu, którą wysnuli dziennikarze mediów publicznych, już w Internecie odbiła się szerokim echem. Nie wiadomo, czy stacja Jacka Kurskiego zreflektuje się i postanowi zmienić swoją retorykę. Internauci zauważają, że szanse są niewielkie. Przemówienie premiera podczas porannego spotkania spotkało się z krytyką. Mateusz Morawiecki problem cen prądu zrzucił na Platformę Obywatelską, zapewniając, że PiS zrobi wszystko, aby poprawić życie polskich rodzin.TVP Info Twitter/Wojtek SzackiZOBACZ TAKŻE:
  1. Posłowie w Sejmie najpierw zamilkli, a potem zaczęli się modlić
  2. Kaczyński ma prezent dla Polaków. Rozwiązanie Sejmu i przyspieszone wybory są realne?
  3. Morawiecki zwołuje pilne posiedzenie Sejmu! Sprawa jest naprawdę poważna
  4. Joanna Kulig: mąż aktorki to znany reżyser. Jak wygląda?
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
PiSJarosław Kaczyński skrywa to przed światem. Szokujące rodzinne sekretyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News