TVP przekazało koszmarne informacje. Jej nagła śmierć to wielka strata dla wszystkich Polaków

TVP przekazało koszmarne informacje. Jej nagła śmierć to wielka strata dla wszystkich Polaków Źródło: Libre Shot

TVP przekazało opinii publicznej niezwykle przykre informacje. Odeszła doskonała artystka i opiekunka dorobku pisarskiego swego ojca, Maria Iwaszkiewicz-Wojdowska. Jej śmierć to oczywiście wielka strata dla polskiego środowiska literackiego.

TVP poinformowało za pośrednictwem portalu informacyjnego o śmierci Marii Iwaszkiewicz-Wojdowskiej. Córka Jarosława Iwaszkiewicza, która sama także zajmowała się przez całe życie twórczością artystyczną, odeszła niestety w wieku 95 lat.

TVP Info: Nie żyje doskonała polska pisarka, Maria Iwaszkiewicz-Wojdowska

Wiadomość o śmierci pisarki po raz pierwszy pojawiła się w „Zeszytach Literackich”, gdzie Iwaszkiewicz przez długi czas publikowała wspomnienia w cyklu pod tytułem „Portrety”. Opinia publiczna znała artystkę głównie dzięki jej dużemu zaangażowaniu w ochronę i promowanie spuścizny swego ojca. To właśnie dzięki pisarce powstało Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku. 

Warto jednak pamiętać, że Iwaszkiewicz-Wojdowska sama ma na swym koncie wiele publikacji. Przez wielu nazywana była „kronikarką polskiej kultury jedzenia”, gdyż przez lata starała się przypominać przedwojenne przepisy oraz chronić je przed zapomnieniem. Artystka chętnie dzieliła się swymi wspomnieniami z lat dziecinnych, często opowiadając także o rodzicach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tragiczne informacje z polskiego świata literackiego

Do jej najpopularniejszych książek zaliczyć można między innymi „Gawędy o przyjęciach”, czy też „Z moim ojcem o jedzeniu”. W pamięci czytelników szczególnie zapisała się za to publikacja z 2018 roku pod tytułem „Kuchnia Iwaszkiewiczów. Przepisy i anegdoty”, która miała niezwykle osobisty, intymny wręcz wydźwięk.

Polskie środowisko literackie pogrążyło się w głębokiej żałobie. Liczni fani wspominają obecnie artystyczne dokonania Iwaszkiewicz-Wojdowskiej oraz jej ojca, który wyraźnie wpłynął na jej dorosłe życie oraz szeroką twórczość.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Największa gwiazda Polsatu w Playboyu. Tego ciała pragną Polacy i zazdroszczą Polki
  2. Agnieszka Chylińska pokazała PRZERAŻAJĄCO chude nogi. Fani boją się o jej życie!
  3. TVN robi co może. Ale Polsat puści dzisiaj wieczorem tak hitowy film, że Polacy oszaleją
  4. Żona Zenka Martyniuka jest wściekła! Szokujące nagranie w sieci
  5. Dramat gwiazdy TVN, TVP i Polsatu. Jej dziecko umierało, ona była na innym kontynencie
  6. Burza nad Polską zamieniła się w koszmar. 6 osób nie żyje

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News