TVP zaprosiła eksperta do studia na żywo. Zaczął wytykać niekompetencję Kaczyńskiego

TVP zaprosiła eksperta do studia na żywo. Zaczął wytykać niekompetencję Kaczyńskiego Źródło: Twitter/Grzegorz Furgo

TVP Info zaprosiło do studia eksperta, który ma za sobą niemal trzy dekady prowadzenia przedsiębiorczości. Nagle ku zaskoczeniu prowadzącej, zaczął krytykować Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego.

TVP Info w ostatnich latach w opinii wielu osób przestało być obiektywne. Miał być to efekt nacjonalizacji mediów publicznych, dzięki której rząd zyskał znaczną kontrolę nad treściami przekazywanymi w Telewizji Polskiej. 

TVP Info zaprosiło eksperta, nie spodziewało się, że zacznie atakować rząd PiS

Do programu "Gość Wiadomości" zaproszono Grzegorza Furgo znanego z partii Nowoczesna. 62-latek w kończącej się właśnie kadencji debiutował w roli posła. Mimo że TVP Info ma opinię stacji przychylnej Prawu i Sprawiedliwości, polityk opozycji zdecydował się przyjąć zaproszenie, a co więcej, spróbował podjąć merytoryczną dyskusję.

Grzegorz Furgo otwarcie skrytykował rząd PiS. Stwierdził, że Mateusz Morawiecki nie dotrzymuje obietnic, a obecna polityka jego rządu nie jest zdrowa dla polskiej przedsiębiorczości. Stwierdził, że gospodarka nie powinna być zależna od rządu i ostro skrytykował pomysł podwyższenia płacy minimalnej. Powiedział, że doprowadzi to do "spirali inflacyjnej", w efekcie której wszystkie ceny wzrosną i podwyżka płac zostanie "zjedzona" przez inflację.

Ekspert otwarcie krytykuje Jarosława Kaczyńskiego na antenie TVP Info

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jarosław Kaczyński miał takie wyobrażenie o przedsiębiorcach, że przedsiębiorcy, których nie są w stanie zarobić na ZUS, czyli na daninę, nie nadają się do prowadzenia biznesu. To jest właśnie mniej więcej takie rozumowanie "z góry". Skąd Jarosław Kaczyński może wiedzieć, jak się prowadzi biznes, jak w życiu nie prowadził żadnej firmy - mówił Grzegorz Furgo ku zaskoczeniu prowadzącej program. Jak sam przyznał, sam kieruje przedsiębiorstwem już około 29 lat.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda telewizji. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 54 lata
2. Prawdziwe problemy synowej Zenka Martyniuka dopiero się zaczynają. Daniel udowadnia, na co go stać

Polityk Nowoczesnej nie szczędził też słów krytyki wobec "niższego ZUS-u", który w jego opinii wcale nie będzie niższy. Stwierdził, że podwyższenie pensji skończy się tym, że wzrosną koszty "danin" na Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W efekcie rzekoma obniżka składek zdaniem eksperta zostanie tylko "na papierze".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl wycofuje popularny produkt. Jego składnik WYWOŁUJE WYMIOTY
  2. Agata Duda na wizycie w USA przebiła samą siebie. Melania Trump zzielenieje z zazdrości
  3. Mąż słodko zemścił się na żonie. Wszystko stało się podczas smażenia jajek sadzonych
  4. Agnieszka Chylińska sfotografowana bez makijażu. Zdjęcie wywołało poruszenie, twierdzą, że wygląda jak Maryla Rodowicz
  5. Rodzina cieszyła się właśnie kolacją, gdy u progu ich drzwi pojawił się nieproszony gość. Wszyscy radzą im, by natychmiast spalili dom

Źródło: Twitter

Następny artykuł