Gwiazda TVP w żałobie, "pękło mi serce". Nie żyje wielki polski artysta

Gwiazda TVP w żałobie, "pękło mi serce". Nie żyje wielki polski artysta Źródło: wikipedia.com

Gwiazda TVP w wielkiej żałobie. Jeden z ukochanych kompozytorów gwiazdy "Barw Szczęścia" odszedł w wieku 100 lat w Krakowie. Sama aktorka przyznaje, że śmierć zasłużonego muzyka złamała jej serce.

TVP sprawiła, że Katarzyna Zielińska stała się bardzo rozpoznawalna wśród fanów polskiego show-biznesu. Kultowa rola w "Barwach Szczęścia" zapewniła jej wierne grono fanów, które zmartwiło się ostatnią, bardzo smutną wypowiedzią artystki. Jak się okazuje, aktorka jest pogrążona w żałobie po śmierci jednego ze swoich ulubionych artystów.

Gwiazda TVP pogrążona w smutku po śmierci artysty

Osobą, której odejście sprawiło wielki ból Zielińskiej, jest Leopold Kozłowski. Mężczyzna był znanym propagatorem muzyki żydowskiej, nazywanym "ostatnim klezmerem Galicji". Jego odejście w wieku 100 lat zostało potwierdzone przez gminę żydowską miasta Kraków.

Stolica Małopolski była miejscem, w którym talent muzyczny Kozłowskiego zaczął naprawdę rozkwitać. Za swoje przywiązanie do "rodu Kraka" mężczyzna został w 2014 roku uhonorowany tytułem Honorowego Obywatela Miasta Kraków.

- Nie wiedziałem nic o tym mieście, tym bardziej o jego Kazimierzu. Któregoś dania tam poszedłem, zobaczyłem wokół pejzaż śmierci: domy bez ludzi, okaleczone okiennice, milczące kamienie. Wówczas poczułem, że te kamienie chcą trochę muzyki, mojej, klezmerskiej muzyki, którą im tak brutalnie zabrano [...] Wróciłem do koszar, ubrałem mundur, zabrałem nieodłączny akordeon i poszedłem na Kazimierz. Usiadłem na połamanej, drewnianej skrzynce i grałem, grałem i grałem, grając, czułem, że to granie to są moje zaślubiny z Krakowem i tej miłości jestem wierny - powiedział Leopold Kozłowski w trakcie nadawania mu tytułu w krakowskim magistracie.

Dla związanej z krakowskim środowiskiem artystycznym Zielińskiej, odejście tak uwielbianego przez artystów ze stolicy Małopolski muzyka było prawdziwym ciosem. Aktorka pożegnała pianistę w swoich social mediach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Pękło mi serce". Emocjonalny wpis Zielińskiej

Jak się okazuje, postać Leopolda Kozłowskiego była prawdziwą inspiracją dla artystki, która - jak sama przyznaje - wiele mu zawdzięcza. Trzeba przypomnieć, że aktorka miała przyjemność współpracować z pianistą, który towarzyszył jej w trakcie występów w roli wokalistki.

- Zawsze myślałam, że byłeś, jesteś i będziesz na zawsze mój Mistrzu. Dziś pękło nie tylko moje serce. Dzięki Tobie wiem, że trzeba kochać życie, ludzi, śpiewająco przeżywać każdy dzień i cieszyć się każdą wspaniałą chwilą. Dzięki Panu, Panie Leopoldziku robię to, co kocham i wiem, że człowiek musi uczyć się każdego dnia - napisała Katarzyna Zielińska.

ZOBACZ TAKŻE

  1. DRAMATYCZNE słowa męża Kory o jej ostatnich dniach życia: „Ona już właściwie nie mówiła”
  2. Katarzyna Dowbor zrobiła coś niezwykłego! Fani pospadali z krzeseł widząc TE zdjęcia
  3. Przy Wiśniewskim zrozumiała, że jest lesbijką?! Szokujące słowa piosenkarza
  4. Do sieci trafiło zdjęcie Julii Wieniawy w bikini. Oczy wychodzą z orbit!
  5. Ślubna tragedia. Nie żyje panna młoda, nagle zaczęła wymiotować krwią
  6. Wiśniewski ma już inną, DUŻO MŁODSZĄ?! Mamy ich zdjęcie, szybko je USUNĘLI

żródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News