Ostatnie pożegnanie kochanego gwiazdora TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską

Ostatnie pożegnanie kochanego gwiazdora TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską

TVP od lat stara się proponować widzom programy o różnej, często nieco kontrowersyjnej tematyce, aby dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. Wielkim uznaniem fanów cieszył się więc przez długi czas program "Ostoja", w którym Grzegorz Russak prezentował tradycyjne przepisy kuchni łowieckiej. Gwiazdor zmarł niestety niespodziewanie w wieku 70 lat. 5 października w Warszawie odbył się jego pogrzeb.

Grzegorz Russak był doskonale znaną opinii publicznej personą. Poza pracą w telewizji realizował się na naprawdę wielu polach. W przeszłości pełnił między innymi funkcje dyrektora Domu Polonii w Pułtusku oraz prezesa Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego. Z wykształcenia był doktorem nauk rolniczych.

Kim był Grzegorz Russak? Widzowie TVP znali go doskonale

Fani znali Russaka jednak przede wszystkim jako kucharza, który widzom prezentował przepisy kuchni łowieckiej, oparte na tradycyjnych, sprawdzonych recepturach. Jego największą kulinarną miłością były więc potrawy staropolskie, które chętnie popularyzował. Przez długi czas myśliwy pokazywał je widzom w programie "Ostoja", realizowanym przez kanał drugi Telewizji Polskiej. Kiedy więc media obiegły informacje, że Russak zmarł niespodziewanie w wieku 70 lat, widzowie byli zasmuceni. O jego odejściu poinformował oficjalnie jako pierwszy Polski Związek Łowiecki Zarządu Okręgowego w Przemyślu, którego doniesienia potwierdziło jakiś czas później kilka innych instytucji oraz bliscy kucharza. - Z głębokim żalem zawiadamiamy, że do krainy wiecznych łowów odszedł kolega Grzegorz Russak. Wspaniały myśliwy, kucharz, autor wielu doskonałych przepisów kuchni myśliwskiej. Niech umiłowana knieja wiecznie mu szumi! - napisano w pierwszym oświadczeniu, które niezwykle zadziwiło i zasmuciło fanów.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Emocjonalne ostatnie pożegnanie Grzegorza Russaka

5 października 2018 roku odbył się więc pogrzeb gwiazdora znanego widzom z TVP. Krewni oraz przyjaciele kucharza i myśliwego zgromadzili się o godzinie 13:30 w stołecznym Kościele Dominikanów, Służew nad Dolinką, aby po raz ostatni go pożegnać i uczcić jego pamięć. Russak spoczął w grobowcu rodzinnym na Cmentarzu Komunalnym Północnym. Przypomnijmy, że kucharz zmarł niespodziewanie w lasach Puszczy Boreckiej. Fani oraz przyjaciele przyjęli wiadomość o jego odejściu z ogromnym żalem i bólem. Jak zaznaczają widzowie, którzy często i chętnie oglądali program Russaka, świat polskiej kuchni nie będzie bez niego taki sam. Do najbliższych gwiazdora spływają więc kondolencje oraz słowa wsparcia z wszystkich zakątków naszego kraju, ale także spoza jego granic.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ciotka katowała ją i wyrywała jej włoski. 4-latka po śmierci taty znalazła się w piekle
  2. Diana nigdy mu tego nie wybaczyła. W gabinecie Karola dokonała okropnego odkrycia
  3. Robisz selfie? Uważaj, jest bardziej niebezpieczne niż się wydaje! Zbiera śmiertelne żniwo
  4. Zdumiewające słowa Leszka Millera o stracie syna. „Teraz lepiej rozumiem Kaczyńskiego”
Następny artykuł