TVP znów w centrum skandalu.
Wiadomości Pikio - 22 Grudnia 2018

TVP znów w centrum skandalu. "Brak etyki i profesjonalizmu"

TVP znalazło się w ostatnim czasie w samym centrum gigantycznej afery. Po słowach, które padły na wizji w audycji dotyczącej śmierci polskich górników w Karwinie, rozszalała się prawdziwa awantura. Teraz dołączyli do niej ludzie polityki oraz mediów.

TVP, tak jak większość krajowych mediów, poinformowała opinię publiczną o dramacie, który miał miejsce w Czechach. Przez wybuch metanu w kopalni w Karwinie zginęło bowiem 12 polskich górników, na co dzień zarabiających na chleb poza granicami naszego kraju.

Skandal w TVP! Stacja w centrum wizerunkowej katastrofy

Widzowie byli jednak naprawdę zadziwieni słowami, które padły w tym kontekście z ust Tadeusza Płużańskiego. Prawicowy publicysta obciążył bowiem pośrednią winą za tragedię... działaczy Platformy Obywatelskiej, niespodziewających się zapewne podobnych oskarżeń. - Najpierw komuna pacyfikowała polskie zakłady, (…) potem przyszedł Balcerowicz ze swoją terapią szokową, on też pacyfikował polskie kopalnie. I niestety ten trend trwał jeszcze do niedawna, za rządów Platformy Obywatelskiej i pani Kopacz też zamykano kopalnie. Wystarczy pojechać na Śląsk, żeby zobaczyć, ile tam jest zakładów, przede wszystkim kopalni zamkniętych. I dlatego górnicy muszą szukać pracy gdzie indziej. To jest przymus dla górników, że muszą pracować w takich warunkach - stwierdził Płużański na wizji w szokujący sposób. - Górnicy wyjeżdżali, bo nie ma w Polsce odpowiednich warunków. (…) Wiadomo, ze m.in. standardy w wyniku poprzednich ośmiu lat polityki rabunkowej jeśli chodzi o górnictwo tzn. brak inwestycji, ale eksploatacja. Podobną politykę jak Balcerowicz prowadzi dzisiaj Trzaskowski. Balcerowicz nie patrzył na ludzi, tylko na wskaźniki ekonomiczne. Platforma i Rafał Trzaskowski robią to samo - dodał za to Jerzy Jachowicz z tygodnika „wSieci”, czym rozjuszył ogromną część opinii publicznej, zarzucającą obecnie TVP brak etyki i profesjonalizmu.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej

Mocna odpowiedź świata polityki i mediów

- Czy wiecie, jak obrzydliwe rzeczy mówią teraz w TVP Info? Że śmierć polskich górników w Czechach to wina PO? No to już wiecie - napisał na Twitterze dziennikarz Onetu Kamil Dziubka, któremu szybko zawtórował rzecznik PO, Jan Grabiec, nazywając TVP "Hieną Roku". - Nie pierwszy raz obecna opcja rządząca uprawia politykę na grobach i to po raz kolejny opartą na przyznając się do własnej indolencji. Jesteście obrzydliwi! - dodał za to Szymon Ziółkowski, polski mistrz olimpijski oraz poseł PO.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Rydzyk został sam na placu boju. Wszyscy się od niego odwrócili
  2. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  3. Wielkie święto w rodzinie Lecha Wałęsy. 75-letni prezydent zaliczył wpadkę!
  4. Świąteczne piosenki. TOP 20 HITÓW na święta, które musisz znać!
  5. PiS w ostatniej chwili zmienił decyzję! Emeryci nie mogą uwierzyć, to koniec
ZAMIANA
Zmarli w 2018 rokuKora i inni, których pożegnaliśmy w 2018. Pozostaną w naszych sercach!Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News