Znany dziennikarz TVP pójdzie siedzieć? Skandal w publicznej stacji

Znany dziennikarz TVP pójdzie siedzieć? Skandal w publicznej stacji

TVP jako nadawca publiczny stara się świecić przykładem obywatelom. Nic więc dziwnego, że kiedy pracujący tam znany szerszej widowni dziennikarz robi coś, za co grozi rok więzienia - wybucha niemały skandal. Prokuratura już postawiła mu zarzuty. 

TVP zdecydowanie nie będzie dumne z jego postępowania. Znanemu dziennikarzowi stacji, Łukaszowi S. grozi nawet rok więzienia za to, co zrobił. Co gorsza jego czyn naprawdę daleko odbiega od wizerunku pracownika Telewizji Polskiej, który świeci innym przykładem.

Dziennikarz TVP może trafić na rok do więzienia

Łukasz S. został oskarżony o znieważenie funkcjonariuszy policji i Służby Ochrony Kolei. Prokuratorskie zarzuty, jakie usłyszał mężczyzna, dotyczyły wszczęcia awantury w pociągu w lutym tego roku. Czyn został sklasyfikowany jako "chuligański". Mężczyźnie grozi nawet do roku pozbawienia wolności. Zdarzenie wyglądało tak, że 10 lutego dziennikarz TVP wsiadł do pociągu pendolino i zmierzał w stronę stacji Gdańsk-Oliwa. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i w stosunku do pracowników składu, i w stosunku do wezwanych na miejsce funkcjonariuszy policji. Dziennikarz ostatecznie został obezwładniony i wyprowadzony w kajdankach z pociągu.

Szokujące szczegóły

Najbardziej nieprzyjemne z kulisów tej sprawy jest to, że dziennikarz podczas awanturowania się, powoływał się głośno na wpływy TVP. Po tym, jak odmówił przyjęcia mandatu - sprawa trafiła do sądu. - Podejrzany częściowo przyznał się do popełnienia przestępstw. Tłumaczył, że w stosunku do funkcjonariuszy zachowywał się kulturalnie, natomiast przez kierownika pociągu został sprowokowany - mówiła prok. Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, która została zacytowana przez "Gazetę Wyborczą". W wyniku tej sprawy - dziennikarz został zawieszony w swoim miejscu pracy.  1. Widzowie będą wściekli. Wielkie zmiany w „Rolnik szuka żony”
  2. Piękna gwiazda TVN poszalała na promocji w Biedronce! Zbiera naklejki na Słodziaki?
  3. Była na szczycie, została sama. Teraz nie pamiętają o niej nawet w najważniejszym dniu
  4. Dyrektorka szkoły miała pokazywać zdjęcia uczniów. „To propagowanie pornografii”
  5. Za ślubem syna Zenka Martyniuka kryje się skandal. Niektórzy fani będą zniesmaczeni
Następny artykuł
0 Skomentuj

Który Mikołaj Krawczyk cię urzekł?

Komentarze 0

Ocena artykułu