jacek_po
yt/Według Raczyńskiej
Anna Maria Guziewska - 3 Grudnia 2018

Spektakularny upadek! Zarząd TVP do dymisji?!

TVP postanowił przybliżyć swoim widzom kluczowe momenty w historii Polski. Za sprawą nowych programów, formatów i filmów na bieżąco dba o "misyjność" stacji mediów publicznych. Okazuje się jednak, że telewizja Jacka Kurskiego masowo traci widzów. Czy zarząd poda się do dymisji?

TVP dba o założenia o "mediach publicznych" w dość niekonwencjonalny sposób. Wokół kilku tytułów stacji Kurskiego zrodziły się nie tylko kontrowersje, ale i absurdalne pytania. W dyskusji o historycznej edukacji na antenie pojawiał się serial "Korona królów". Choć tytułowi zarzucano wiele: między innymi dość nietypowe podejście do kreacji aktorskiej, nieprzemyślaną scenografię i atmosferę kiczu na planie, okazuje się, że Kurski postanowił kontynuować serię. Jednak ta nie ma zbyt wielu zwolenników?

Statystyki nie kłamią. Czy prezes TVP poda się do dymisji?

Zgodnie z najnowszymi statystykami należy zaznaczyć, że stację TVP ogląda coraz mniej osób. Kontrowersyjny tytuł "Korona królów" miał przybliżyć historycznym entuzjastom czasy panowania Kazimierza Wielkiego. Producentom zarzucano kiczowatą scenografię, aktorom - brak doświadczenia w kreacjach kostiumowych, a autorom scenariusza - niekonsekwencję dedukcyjną. Było zabawnie, kiczowato, śmiesznie. Zwolennicy pierwszego sezonu podzielili się. Jest ich coraz mniej. W poprzednim epizodzie przed telewizorami zasiadało średnio aż 1 920 000 osób. Ten wynik był dla producentów niezwykłym powodem do dumy. Nie tylko chwalili się nimi w mediach, ale postanowili dofinansować tytuł. Druga seria nie różni się znacznie konwencją - spadła jednak jej oglądalność. Pierwsze pięćdziesiąt odcinków obejrzało 750 000 widzów mniej.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
skazaniZostali skazani na śmierć. Nie zgadniesz, o co poprosili na koniec!Czytaj dalej
Serial jest emitowany od poniedziałku do czwartku o godzinie 18:30. Być może na decyzję widzów wpłynęły tytuły konkurencyjnych stacji, być może byli znużeni konwencją. Wokół "Korony królów" narosło wiele skandali. Główne zarzuty (dotyczące estetyki) na bieżąco przedstawiali internauci. W zabawny, niekiedy ostry sposób, zakładali o budżecie, donosili o grze aktorskiej i tłumaczyli założenia scenarzystów. Wszystko złożyło się w dość nieprzychylną dla producentów układankę, która miała zdecydowanie wpływ na losy i sukces serialu. Nie wiadomo jednak, czy "doinwestowany" serial o Kazimierzu Wielkim zniknie z anteny. Być może za sprawą spadającej oglądalności zarząd TVP będzie się musiał podać do dymisji. Czy Jacek Kurski poradzi sobie z ewentualną medialną burzą?ZOBACZ TAKŻE:
  1. Prezes TVP w końcu zabrał głos. Prawda o wyrzuceniu Cejrowskiego ze stacji
  2. Kurskiemu puściły nerwy! Zarząd TVP naprawdę to ogłosił
  3. Największy gwiazdor TVP krytycznie o PiS! Co na to Kurski?
  4. Znaki zodiaku zdradzają, jaki jesteś w łóżku. Będziesz w szoku
  5. Dlaczego nie mam ochoty się kochać? Ekspert wyjaśnia
 
macron_tuskCo za żenada! Zdjęcia, które OŚMIESZYŁY politykówCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News