Członek zarządu TVP zawieszony!

Członek zarządu TVP zawieszony! Źródło: Wikipedia

TVP funkcjonuje dzięki pracy zarządu, który podejmuje najważniejsze decyzje dotyczące działalności spółki. Dowiadujemy się, że kolejny członek grupy rządzącej został zawieszony, co oznacza, że jego kariera w telewizji publicznej stanęła pod znakiem zapytania.

TVP wciąż cieszy się ogromną popularnością, choć w ostatnich latach wiele osób zaczęło odwracać się od telewizji, która coraz bardziej kojarzona jest z szerzeniem propagandy Prawa i Sprawiedliwości. Wiele osób złośliwie zaczęło ją nawet nazywać TVPiS, bo jej prezesem został Jacek Kurski, polityk przez wiele lat związany z obecnie rządzącą partią.

Nie da się ukryć, że były poseł chce mieć jak największą władzę nad działaniem telewizji publicznej. Z tego powodu stara się on współpracować jedynie z osobami, które podzielają jego poglądy. Najnowsze zmiany w składzie zarządu wiele mówią o polityce, którą w TVP prowadzi obecnie jej prezes. Wiele osób krytykuje działania mężczyzny, które nie wpływają dobrze na oglądalność.

TVP zawiesza członka zarządu

Od dłuższego czasu w Telewizji Polskiej pracował Piotr Pałka, który był jednym z najbardziej zaufanych współpracowników Jacka Kurskiego. Tydzień temu w końcu udało mu się ostatecznie przekonać byłego polityka do swoich kompetencji, dzięki czemu wraz z Marzeną Paczuską trafił do zarządu spółki. 

Wydawałoby się, że mężczyzna może zagościć tam na dłużej, jednak sensacyjnie doniesienia twierdzą, że Piotr Pałka został zawieszony i przez najbliższy czas nie będzie pełnił funkcji członka zarządu. Oznacza to, że obecnie władza należy do Jacka Kurskiego i Marzeny Paczuskiej. Co ważne, w przypadku różnicy zdań decydujący głos należy do prezesa spółki. Innymi słowy, wieloletni członek PiS ma władzę absolutną.

Powodem zawieszenia członka zarządu ma być różnica zdań na temat podpisywania umów sponsorskich, które są kluczowe przy transmisjach sportowych. Te z kolei zostały w ostatnim czasie bardzo ważną częścią oferty telewizji publicznej, dlatego nie dziwi, że Jackowi Kurskiemu bardzo zależy na jak najszybszym załatwieniu sprawy.

Piotr Pałka odejdzie z TVP?

Co ważne, Rada Nadzorcza TVP może zawiesić członka zarządu telewizji, jednak nie może całkowicie go odwołać. O tym decyduje bowiem Rada Mediów Narodowych, w której zasiadają politycy desygnowani przez największe partie polityczne w Polsce. W najbliższym czasie dymisja Pałki jest więc mało prawdopodobna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto wspomnieć, że Piotr Pałka prowadzi konflikt prawny z Telewizją Polską. Mężczyzna postanowił wystosować proces w sprawie zwolnienia z pracy w połowie 2018 roku, a po przyjęciu do zarządu nie zdecydował się wycofać go. Niektórzy spekulują, że może to być również pewnego rodzaju zemsta. Póki co Jacek Kurski jest krytykowany za dążenie do władzy absolutnej w spółce państwowej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Mucha wyrzucona z Festiwalu! Skandaliczne zachowanie aktorki zszokowało organizatorów
  2. Legendarna polska aktorka zabiła siebie i swojego męża. Ta tragedia wstrząsnęła całą Polską!
  3. Jeden szczegół na zdjęciu ślubnym Jolanty Kwaśniewskiej zmienia wszystko. Nikt go nie zauważył
  4. Niewiarygodne. Gwiazdor Tańca z Gwiazdami zdradził niemożliwe szczegóły rozwodu Wisniewskiego
  5. Łzy wzruszenia w Kuchennych Rewolucjach. Rodzinny dramat rozerwał program
  6. Niespodziewany koszmar z ostatniej chwili. 35-letni gwiazdor zginął na planie

źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł