Najważniejszy dziennikarz TVP odchodzi po kilkudziesięciu latach. Choruje, był WIELKI

Najważniejszy dziennikarz TVP odchodzi po kilkudziesięciu latach. Choruje, był WIELKI Źródło: TVP Info

TVP nie ma dobrych wiadomości dla swoich widzów. Jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych dziennikarzy żegna się z telewizją. Dalszą pracę uniemożliwia mu stan zdrowia.

TVP ze smutkiem żegna wielką gwiazdę. Pracę kończy jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych przez widzów dziennikarzy. Chyba nie ma osoby, która nie znałaby jego głosu i nie pamiętała emocjonalnych komentarzy sportowych. Kariera jednego z najlepszych dziennikarzy sportowych właśnie dobiegła końca. 

Włodzimierz Szaranowicz urodził się pierwszego dnia wiosny. I właśnie ten czas wybrał, aby publicznie poinformować o swojej decyzji. Widzowie TVP znają go przede wszystkim ze znakomitych komentarzy sportowych. Relacjonował między innymi takie wydarzenia jak sukcesy Adama Małysza czy złote medale olimpijskie Kamila Stocha w Soczi i Pyeongchang. Jego wypowiedzi przeszły do historii.

Znany dziennikarz TVP kończy karierę. Główną przyczyną jest choroba

Kilka lat temu Włodzimierz Szaranowicz ze wzruszeniem relacjonował zakończenie kariery Adama Małysza. Dziś świat sportowy żegna się z tym wybitnym komentatorem, który potrafił wzbudzić w widzach niesamowite emocje. O rezygnacji z pracy zadecydowały przede wszystkim względy zdrowotne. Dziennikarz TVP podupadł na zdrowiu już kilka lat temu. Jego choroba może mieć podłoże genetyczne, ponieważ podobnych dolegliwości doświadczała w podeszłym wieku jego mama:.

- Nagle zacząłem wolniej kojarzyć, nie znosiłem stresu, uciekałem przed nim. To się nie łączyło z życiem dziennikarskim, które mnie regenerowało, tylko z tym życiem dyrektorskim - mówił w wywiadzie dla mediów.

Od 12 listopada 2009 do 31 maja 2017 sprawował funkcję dyrektora kanału TVP Sport. Jednocześnie był szefem sportu w Telewizji Polskiej. Te zadania z biegiem czasu okazały się dla niego zbyt wyczerpujące.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

Włodzimierz Szaranowicz był jednym z najwybitniejszych dziennikarzy sportowych w historii

Trudno wymienić wszystkie osiągnięcia Włodzimierza Szaranowicza. Był on związany nie tylko z TVP, ale również z Polskim Radiem. Koszykarz, pedagog, absolwent AWF w Warszawie i trener sportowy postanowił poświęcić się dziennikarstwu, w którym czuł się jak ryba w wodzie.

W swojej karierze sprawozdawcy sportowego aż dziewiętnaście razy był akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie. To stawia go w czołówce światowej listy dziennikarzy sportowych. Zakończenie kariery zapowiedział już podczas ostatnich Igrzysk Olimpiskich w Pyeongchang. Widzowie TVP z pewnością odczują jego brak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polski gwiazdor zaśpiewa na pogrzebie Czerwińskiej! Fani pospadali z krzeseł, gdy zobaczyli nazwisko!
  2. Najprzystojniejszy aktor "M jak Miłość" odchodzi z serialu! Dzisiejsza informacja wstrząsnęła fanami
  3. Ujawniono dramat księżnej Kate. "Stała się ofiarą"
  4. Mały Polak nie żyje. Tragedia, o której mówi cały kraj
  5. Nowotwory w rodzinie, tajemnicza śmierć i ciężka choroba. Pasmo nieszczęść u gwiazdy Kiepskich

źródło: TVP Sport

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News