TVP cenzuruje wypowiedź Obamy o Trybunale Konstytucyjnym

TVP cenzuruje wypowiedź Obamy o Trybunale Konstytucyjnym Źródło: źródło: wikimedia.org, flickr.com

O słowach krytyki prezydenta Obamy pod adresem polskich władz pisaliśmy tutaj. Okazuje się jednak, że nie wszystkie media rzetelnie podały informację o komentarzu prezydenta USA, co do Trybunału Konstytucyjnego. Wypowiedzi tej nie zamieściło TVP w żadnej ze swych relacji.

Telewizja Polska prowadzi relację na żywo z wydarzeń, które mają miejsce podczas szczytu NATO. Niewątpliwie dla polskich władz jednym z najważniejszych punktów było spotkanie Andrzeja Dudy i Baracka Obamy. Spotkanie to było jednym z najważniejszych tematów dzisiejszego dnia większości mediów. Także TVP Info na swojej stronie internetowej i na Twitterze publikowało kolejne wypowiedzi prezydentów.

TVP Info nie opublikowało jednak ani fragmentu wypowiedzi Obamy, w której ten skrytykował działania Polskich władz wobec TK. Słów Obamy nie sposób było znaleźć na obu stronach, gdzie prowadzono relacje.

"Wyraziłem prezydentowi Dudzie nasze zaniepokojenie pewnymi działaniami i impasem w zakresie polskiego Trybunału Konstytucyjnego. Podkreślam, że szanujemy suwerenność i fakt, iż parlament pracuje nad ustawą, która ma to uregulować, ale jako przyjaciel wzywam wszystkie strony, aby wspierać instytucje demokratyczne w Polsce" - powiedział prezydent USA.

źródło: printscreen/twitter.com źródło: printscreen/twitter.com

Dopiero po tym jak sprawa została nagłośniona, a w internecie zawrzało, na stronie tvp.info zamieszczono fragment komentarza Obamy.

źródło: printscreen/tvp.info źródło: printscreen/tvp.info POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji! źródło: newsweek.pl, tvp.info pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News