Absurd sięgnął zenitu. TVP cenzuruje... własne materiały!

Absurd sięgnął zenitu. TVP cenzuruje... własne materiały! Źródło: fot. youtube.com/TVP VOD

Mało co można powiedzieć z taką pewnością, jak to, że mianowanie Jacka Kurskiego prezesem TVP i zmienienie stacji w tubę propagandową Prawa i Sprawiedliwości było złą decyzją. Oglądalność, jaką notuje państwowy nadawca, spadła najbardziej w historii, a miliardowe dotacje ze strony rządu cieszą jedynie ich beneficjentów. Wczoraj doszło natomiast do kolejnego kompromitującego Telewizję Polską zdarzenia.

Telewizja Polska staje się powoli stacją nie ogólnonarodową, a skierowaną w stronę jednej grupy widzów. Włodarze TVP zdają się ponadto zapominać, że na jej działalność spływają podatki nie tylko od zwolenników PiS, ale również od osób nieinteresujących się zbytnio polityką. Złośliwi mówią, że "gorszy sort" musi pogodzić się z ludową sprawiedliwością, która od niemal trzech lat funkcjonuje nie tylko w polityce, ale i mediach. W końcu niegłosujący na obecnie rządzących nie zasługują na nic więcej oprócz potępienia. Obecną TVP pogrąża już nie tylko sprawa tendencyjnych materiałów, zagadkowych zwolnień i błędów na paskach, ale jej własna nadgorliwość. Stacja ocenzurowała właśnie swój własny materiał.

TVP wstydzi się własnych materiałów

Wczoraj w godzinach popołudniowych z wielką pompą wystartował 55. Krajowy Konkurs Piosenki Polskiej w Opolu. Ta kultowa impreza co roku ściąga miliony telewidzów przed odbiorniki. Festiwal oprócz prezentacji znanych i lubianych od dekad artystów jest również dobrą platformą do uzyskania rozgłosu dla młodszych wykonawców. To dla nich prowadzony jest koncert Debiuty, podczas których rozdawana jest nagroda tak zwana Karolinką i nagroda imienia Anny Jantar. Obie statuetki powędrowały do jednego zespołu i zwycięzcy koncertu, Girls on Fire. I tu zaczynają się kontrowersję, gdyż mało brakowało, a zrzeszone w projekcie artystki w ogóle nie pojawiłyby się na opolskiej scenie. Chodzi o oburzenia, które u posłanki PiS Anny Sobeckiej wywoła piosenka "Siła kobiet", która uznana została przez wielu za hymn czarnych protestów. Polityk wystosowała specjalny list do Jacka Kurskiego o usunięcie piosenki i Girls on Fire z konkursu. Szczęśliwie pan dyrektor nie przychylił się do tego apelu. Z racji kontrowersji jednak ktoś musiał ponieść konsekwencje, a osobą tą został przedstawiciel TVP w radzie artystycznej Festiwalu. Gdy zakończył się pierwszy dzień imprezy, a nielubiane przez konserwatystów wokalistki cieszyły się swoim sukcesem, Telewizja Polska przystąpiła do wytężonej pracy, której celem było, by jak najmniej osób dowiedziało się o wynikach Debiutów. Aby tego dokonać, w ogóle nie wspomniano o tym wydarzeniu i pominięto je w materiale "Wiadomości" o pierwszym dniu "Opola". Zamiast tego z wielkim uśmiechem na twarzy Danuta Holecka opowiedziała o piosenkach na piłkarskie mistrzostwa świata w Rosji i zaprosiła na dziś, czyli drugi dzień festiwalu. Doprawdy, trudno czasami uwierzyć w to, co dzieje się na antenie Telewizji Polskiej. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Michał Szpak będzie miał dzieci! Zaskakujące wyznanie artysty
  2. Jest przepiękną dziennikarką Polsatu. Cierpi na straszną, nieuleczalną chorobę
  3. Tusk wykończy Platformę?! Koszmar Schetyny o krok od realizacji
źródło: gazeta.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News