CENZURA! Wymazują polskie gwiazdy z mediów za to nagranie

CENZURA! Wymazują polskie gwiazdy z mediów za to nagranie Źródło:

Festiwal w Opolu wzbudzał w tym roku kontrowersje, które można by porównać z tymi, które co roku przynosi Eurowizja. Teraz jeszcze okazuje się, że TVP wprowadza cenzurę. Wymazują polskie gwiazdy z mediów, za to nagranie.

Jacek Kurski w tym roku przeszedł samego siebie, z organizacją festiwalu w Opolu. Kontrowersji było co niemiara. Na domiar złego okazuje się, że teraz jeszcze gwiazdy są z festiwalu dosłownie wymazywane. TVP wprowadziło cenzurę. Koncert Debiuty wygrał zespół Girls on fire. Kobiecy band zaprezentował się z piosenką pt. "Siła Kobiet". Na scenie panie zaprezentowały się w długich sukniach, dość skromnie. Nie byłoby prawdopodobnie problemu z ich zwycięstwem, gdyby nie to, że teledysk do piosenki, wcale nie jest już taki grzeczny.

TVP wprowadza cenzurę!

Teledysk przedstawia w metaforyczny sposób walkę kobiet o swoje prawa na przestrzeni lat. Girls on fire nawiązują w nim m.in. do czarnego protestu. Momentalnie środowiska konserwatywne zaczęły się oburzać, że koncert Debiuty wygrał zespół, których ich zdaniem popiera nieodpowiednie wartości i czyny (np. aborcję). Za to, że zostały one dopuszczone do festiwalu, zwolniono nawet jednego z pracowników Telewizji Polskiej. Nawet w Wiadomościach nie padła najmniejsza wzmianka o zwycięstwie dziewcząt. Jacek Kurski nie wspomniał również o nich w swoim poście na Twitterze, a jeden z nagranych przez nie materiałów... w ogóle nie został wyemitowany! - Piosenka była śpiewana na strajkach, bo kobiety ją poczuły i niosły na ustach w tej czy innej intencji. W oświadczeniu pisałyśmy, że nie jesteśmy w żadnej partii. Prywatnie mamy własne opinie, ale jako zespół nie identyfikujemy się z żadnym ruchem. Wtedy pojawiły się głosy z lewicy, że wypieramy się feminizmu. Nic podobnego! Nam głównie chodzi o to, by ludzie przestali myśleć schematami, że albo jesteś z nami, albo przeciwko nam. Jesteśmy zespołem muzycznym, który działa od lat - bronią się Girls on fire w wywiadzie z portalem naTemat.pl - Tak, ta piosenka jest niewygodna w dzisiejszym świecie. Uwiera! - dodają na zakończenie. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Wizja Jackowskiego wstrząsnęła Polską! ZABIJĄ Kaczyńskiego
  2. Tajemnicza paczka dla Kaczyńskiego! Fakt ujawnił jej zawartość
  3. Pilne spotkanie Morawieckiego z prezesem W NOCY! Premier ma dość
Źródło: natemat.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu