TVP pogrążyło się właśnie w bardzo głębokiej żałobie. Nie żyje Bogdan Sawicki, bardzo znany dziennikarz stacji, który współpracował także między innymi z Polskim Radiem. 51-letniego redaktora zabrała choroba nowotworowa, z którą walczył od dłuższego czasu.

Przedstawiciele Polskiego Radia poinformowali oficjalnie o śmieci Bogdana Sawickiego, znanego widzom oraz słuchaczom między innymi z programu „Agrobiznes” na antenie Telewizji Polskiej oraz serii popularnych audycji.

W 2009 roku Sawicki zaangażował się w projekt „Lato z Radiem”. W latach późniejszych był także prowadzących koncertów z tej serii. Warto jednak zaznaczyć, że jego zawodowa ścieżka doprowadziła go do Polskiego Radia jeszcze w latach 90. XX w.

Nie żyje dziennikarz TVP, Bogdan Sawicki

W Telewizji Polskiej początkowo dziennikarz zajmował się pracą dla stacji lokalnych. Ostatecznie został jednak prowadzącym kultowego już formatu na antenie kanału pierwszego Telewizji Polskiej. Mowa oczywiście o programie informacyjnym „Agrobiznes”.

– Dziś odszedł od nas Bogdan Sawicki. Jedna z najporządniejszych osób jakie spotkałem w życiu. Świat nie jest sprawiedliwy! Dlaczego tak się dzieje?? Oczy mam pełne łez… – napisał na swym koncie na Facebooku inny znany dziennikarz, Roman Czejarek, informując opinię publiczną o tej wielkiej stracie.

– Bogdan… nasz Bogdan… nasz kochany kolega… nasz Boguś, Bodzio, Bociek… Państwu doskonale znany z naszej anteny Bogdan Sawicki… dziś odszedł na zawsze. To są takie chwile, że trudno nam o tym pisać… ale musimy. Piszemy przez łzy. Odszedł po ciężkiej chorobie. Od kilku miesięcy zmagał się z chorobą nowotworową. Przedwczoraj skończył 51 lat… Jeszcze będziemy razem z Państwem wspominać Bogdana. Ale w tym momencie tak trudno więcej napisać… – napisali za to przedstawiciele Radiowej Jedynki w swoim wspomnieniu Sawickiego na jednym z portali społecznościowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Legendy polskiej muzyki, które straciliśmy w ostatnim czasie [ZDJĘCIA]

Bogdan Sawicki odszedł w wieku 51 lat. Dziennikarz zmagał się z nowotworem, który zabrał go w wyjątkowo młodym wieku. Do najbliższych redaktora spływają dziś słowa wsparcia oraz współczucia ze wszystkich zakątków Polski. Jego pogrążona w żałobie rodzina nie odpowiedziała jeszcze oczywiście na kondolencje. Za pośrednictwem portali społecznościowych Sawickiego wspominają za to gwiazdy krajowego dziennikarstwa, które nie mogą poradzić sobie z tą stratą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przyjaciółka opublikowała zdjęcie ze swoją zmarłą koleżanką. Zdradziło, że to ona ją zabiła
  2. Kiedy usłyszała diagnozę jej świat legł w gruzach. Kayah zdradza szczegóły śmiertelnej choroby
  3. Nie żyje menadżer największych sław! Nie miał nawet 40 lat
  4. Powiesił psa na drzewie. Zostawił po sobie znak – poznajesz? Pomóż go odnaleźć!
  5. Kora dzieci: Kim są dorośli synowie legendy rocka?

Znani Polacy, którzy przegrali walkę z rakiem [ZDJĘCIA]

ŹRÓDŁOpolskieradio24.pl

Szefowa działu interwencji portalu Pikio.pl, dziennikarka, studentka stosunków międzynarodowych na UW. Obserwatorka amerykańskiej oraz polskiej polityki zagranicznej.