"TVP jest najbardziej obiektywna". Poseł PiS zdradził plany partii ws. mediów

"TVP jest najbardziej obiektywna". Poseł PiS zdradził plany partii ws. mediów Źródło: Wikipedia/Adrian Grycuk

TVP przez przedstawicieli opozycji uważana jest za narzędzie do szerzenia propagandy partii rządzącej. Poseł PiS twierdzi, że jest to najbardziej obiektywna ze wszystkich stacji. Zdradził również plany swojego ugrupowania wobec mediów.

TVP przez wiele osób, najprawdopodobniej w większości zwolenników partii rządzącej, uznawana jest za jedyne wiarygodne źródło informacji. Poseł PiS wyraził swoją opinię na ten temat i odniósł się również do planów, które ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego ma w stosunku do mediów. 

TVP nazywane stacją rządową 

TVP według przedstawicieli opozycji często nazywana jest stacją rządową, której głównym zadaniem jest szerzenie propagandy przez PiS. Bardzo często w mediach z różnych stron pojawiają się zarzuty o brak rzetelności w uprawianym przez telewizję dziennikarstwie. 

Andrzej Smirnow, który jest kandydatem PiS w nadchodzących wyborach, wygłosił opinię przeciwną do oskarżeń, które padają pod adresem TVP. Według niego jest to najbardziej obiektywne medium w naszym kraju. 

Plany partii rządzącej w sprawie mediów 

Andrzej Smirnow w zdecydowany sposób skomentował sytuację w naszym kraju pod względem pracy określonych mediów. Stwierdził, że medialna równowaga w Polsce została zaburzona, bo niektóre ze stacji faworyzują określone ugrupowania polityczne i forsują pewne hasła. 

Jest przekonany o tym, że inne kanały telewizyjne prezentują informacje wybiórczo i tendencyjnie, natomiast TVP pokazuje cały wachlarz różnych opcji. Zapytany o wywiad z Dominiką Wielowieyską, który przez wiele osób uznany został za wybitnie nieobiektywny, odparł zarzuty, utrzymując, że TVP bardzo daleko do upolitycznienia mediów. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- TVP w tej chwili jest jedyną stacją telewizyjną, która przekazuje wiele informacji interesujących, które są pomijane. (...) Media odgrywają ogromną rolę polityczną, mają dużą siłę - przekonywał poseł PiS. - W związku z tym równowaga w mediach musi być przywrócona - powiedział podczas rozmowy dla TOK FM.

Andrzej Smirnow jednocześnie nakreślił plany partii rządzącej dotyczące poradzenia sobie z brakiem równowagi w mediach. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Świadectwem rzekomego obiektywizmu stacji kierowanej przez Jacka Kurskiego, ma być według polityka PiS, to że TVP pokazywała konwencje wszystkich ugrupowań. Jego słowa raczej nie spodobają się zwolennikom opozycji, których poglądy są dokładnie odwrotne. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mają miliardy na swoich kontach. Lista najbogatszych Polek
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza

Źródło: Wirtualna Polska 

 

Następny artykuł