Przerażeni sprawą internauci wieszczą ,,koniec czasów wolnego internetu”. TVP zapowiada rozpoczęcie prawdziwej walki z piractwem.

Telewizja Polska ogłosiła przetarg, którego celem jest wyłonienie firmy, która pomoże spółce skutecznie walczyć z nielegalnym kopiowaniem oraz rozprowadzaniem swoich treści w internecie. Chodzi zarówno o programy udostępniane w serwisie YouTube, jak i filmy, które można ściągnąć np. z portalu Chomikuj.pl.

Przedmiotem zamówienia jest dostarczanie usługi polegającej na wykrywaniu i przeciwdziałaniu nielegalnej eksploatacji i udostępnianiu w sieci Internet utworów i nadań produkcji audiowizualnych, do których prawa autorskie przysługują Telewizji Polskiej S.A. lub do których Telewizja Polska S.A. jest uprawniona podejmować takie działania w związku z zawartymi umowami, przez okres 12 miesięcy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik Nr 3 do SIWZ – Wzór umowy, w tym Załącznik Nr 3 do Wzoru umowy (opis przedmiotu zamówienia) – informują przedstawiciele TVP.

Zapowiadają oni również pozwy sądowe przeciwko osobom, które naruszają prawa autorskie spółki. Poza tym celem tych działań z pewnością jest również spopularyzowanie serwisu vod.tvp.pl, na którym zarówno w formie płatnej, jak i bezpłatnej oglądać można nagrania, do których emisji prawami dysponuje telewizja publiczna.

Internauci podzielili się na przeciwników i zwolenników tego typu rozwiązań. Jedyni uważają je za zamach na wolny internet, drudzy starają się rozumieć motywacje władz TVP. Wszyscy jednak zgadzają się w jednym. Takie działania są znakiem nadejścia nowych czasów w wirtualnej rzeczywistości.

To koniec ery dzikiego zachodu w internecie – skomentował sprawę jeden z internautów.

źródło: TVP

Zobacz również