Jak informowaliśmy w styczniu, podczas jednej z relacji ze świata polityki w „Wiadomościach TVP” poseł opozycji postanowił wystąpić przed kamerą z serduszkiem WOŚP. Nieoczekiwanie, w materiale który został opublikowany przez TVP graficy wymazali wspomniany symbol.

Wzajemna niechęć pomiędzy aktualnym obozem władzy a szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie jest żadną tajemnicą. Dlatego można było się spodziewać, że przy okazji kolejnego finału charytatywnej akcji będzie się działo.

I tak było – wzajemne oskarżenia, docinki i uszczypliwości padały z obydwu stron niemal przez cały dzień trwania finału. Apogeum konfliktu pomiędzy Owsiakiem i PiS miało miejsce podczas jednego z wydań Wiadomości TVP, w którym usunięto serduszko z kurtki jednego z posłów, który udzielił wywiadu publicznej.

Usunięcie serduszka oburzyła sporą część społeczeństwa i polityków opozycji, którzy korzystając ze swoich praw złożyli w Sejmie interpelacje w tej sprawie i otrzymali odpowiedź, że toczy się w związku z nią wewnętrzne śledztwo w TVP.

Media przychylne opozycji postanowiły teraz sprawdzić na jakim etapie jest śledztwo, jednak odpowiedź jaką otrzymały raczej ich nie zadowoli.

 – Wszystkie wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, funkcjonujące w TVP, w tym procedury wdrożone w celu wyjaśnienia przedmiotowej kwestii, są objęte tajemnicą przedsiębiorstwa – można przeczytać w odpowiedzi TVP.

...

Zobacz również

Zobacz również