Wpadki zdarzają się wszystkim mediom, jednak ta ostatnia – w wykonaniu TVP – była wyjątkowo spektakularna. Stacja zrobiła bowiem z Tuska nie tylko „prezydenta Europy” ale i niedoszłego prezydenta… Stanów Zjednoczonych.

We wprowadzeniu do materiału o agencji ratingowej Moody’s prowadzący Krzysztof Ziemiec z kamienną twarzą poinformował widzów, że ta próbuje wpłynąć na wynik wyborów w USA. Przedstawiciele Moody’s nie chcą bowiem, żeby został nim… Donald Tusk.

– Agencje ratingowe. Ich opinie oceniały dotąd istniejącą rzeczywistość i warunki inwestycyjne. Tym razem Moody’s przestrzega przed wyborem Donalda Tuska na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Na sześć tygodni przed wyborami do Białego Domu agencja jednoznacznie opowiedziała się po stronie Hillary Clinton – powiedział Ziemiec

Na szczęście dla agencji Moody’s, Donald Tusk ma raczej małe szanse na zdobycie posady prezydenta USA. Do startu w wyborach upoważnieni są bowiem tylko obywatele urodzeni na terytorium Stanów Zjednoczonych Ameryki, a jak wynika z dostępnych nam informacji, Tusk przyszedł na świat w Gdańsku.

https://www.youtube.com/watch?v=Umg7D2KncAw

źródło: youtube

...

Zobacz również