TVP w żałobie
Pikio.pl
Monika Majko - 30 Listopada 2020

TVP w żałobie. Nie żyje wielka postać stacji, tragiczne informacje

TVP przekazało wyjątkowo smutne informacje. Nie żyje znana postać związana z Telewizją Polską. Zarówno bliscy mężczyzny, jak i jego wieloletni współpracownicy pogrążyli się w głębokiej żałobie.

TVP poinformowało o śmierci Tadeusza Peńsko, który najprawdopodobniej przegrał walkę z zakażeniem koronawirusem. Wiadomości o nagłym odejściu wieloletniego pracownika Telewizji Polskiej wstrząsnęły nie tylko rodziną mężczyzny, ale również współpracownikami.

Dramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychDramatyczny apel Kingi Rusin, dotarły do niej porażające informacje. Zdjęcia tylko dla wytrwałychCzytaj dalej

TVP w żałobie, nie żyje Tadeusz Peńsko

Zmarł Tadeusz Peńsko, wieloletni pracownik Telewizji Polskiej. Znany operator obrazu i realizator wizji w TVP odszedł mając 65 lat. Był współtwórcą dwóch znanych programów informacyjnych - "Teleexpressu" oraz "Panoramy".

O śmierci kolegi z redakcji poinformowali dziennikarze TVP Info, którzy pożegnali współpracownika na antenie stacji, emitując poruszający materiał wideo.

- Będziemy go pamiętać jako bardzo serdecznego człowieka i świetnego operatora obrazu - przekazali współpracownicy mężczyzny w materiale pożegnalny, który wyemitowano na antenie TVP Info.

Dalsza część tekstu pod galerią:

Pilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąPilnie strzeżona tajemnica wyszła na jaw. Lech Wałęsa ma 8 dzieci, wiemy co dziś robiąCzytaj dalej

Operator TVP chorował na COVID-19

Żal z powodu odejścia Tadeusza Peńsko przekazała na swoim profilu Facebookowym również redakcja "Panoramy". We wzruszającym poście kolegę pożegnała również dziennikarka, pisarka i blogerka Małgorzata Karolina Piekarska.

- Tadziu, ostatni raz rozmawialiśmy w wakacje. Dziękując Ci za wszystkie uwagi do realizowanego z Panem Menżem projektu „Dziewiętnastoletni marynarz - online” nie powiedziałam, że to co udało mi się w tym projekcie pokazać i uchwycić to zasługa wszystkich operatorów obrazu, z którymi pracowałam przez 21 lat w TVP, a więc także Twoja. I już Ci tego nie powiem. Jakież to dziwne - napisała na swoim Facebooku pisarka.

- Powinnam była dziękować wtedy, mówić to wtedy, ale jak zwykle myślałam, że mamy czas. I koniec. Odszedłeś. Już Ci nic nie powiem i nie podzielę się się kolejnym projektem. Nie powiem, że do dziś brzmią mi w uszach Twoje słowa wypowiedziane do mnie 15 lat temu: „Nie pomagaj tu wszystkim. Bo jak przyjdzie pora to nikt ci nie pomoże. TVP to siedlisko żmij!” O jakże miałeś rację! Odszedłeś za wcześnie. No, ale w niebieskiej redakcji czekają na Ciebie koledzy: Sylwek Zieliński, Marek Krajewski, Marek Kaczorowski, Józef Bakalarski i inni. Do zobaczenia - dodała Małgorzata Karolina Piekarska.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Tadeusz Peńsko urodził się w 1955 roku, był absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Pracę w Telewizji Polskiej rozpoczął w 1976 roku.

W trakcie swojej kariery zawodowej zrealizował m.in. setki nagrań, reportaży, transmisji z pielgrzymek papieża Jana Pawła II oraz nagrań do filmów dokumentalnych, emitowanych na antenie TVP Info, TVP1 I TVP2.

W ostatnim czasie potwierdzono u niego zakażenie COVID-19.

Zobacz także w naszych serwisach:

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News