TVP przekazało najgorsze informacje. Nie żyje słynny alpinista, wyjątkowo tragiczna śmierć

TVP przekazało najgorsze informacje. Nie żyje słynny alpinista, wyjątkowo tragiczna śmierć Źródło: .

TVP przekazało smutne wieści o śmierci znanego alpinisty. Młody mężczyzna zginął w wyjątkowo tragicznych okolicznościach podczas wspinaczki w Meksyku.

TVP poinformowało o śmiertelnym wypadku słynnego alpinisty. Mężczyzna zginął tragicznie w trakcie wspinaczki w Meksyku. Specjalizował się w jednoosobowych wspinaczkach bez zabezpieczeń. Rodzina i przyjaciele sportowca są zdruzgotani, miał dopiero 31 lat.

TVP przekazało smutne wieści

Brad Gobright swoją przygodę ze wspinaczką zaczął już w dzieciństwie. Kiedy skończył 21 lat przerwał edukację i został zawodowym wspinaczem. Był specjalistą w solowych wspinaczkach bez zabezpieczeń. Na swoim koncie ma m.in. zdobycie znanej ściany El Capitan w Parku Narodowym Yosemite.

31-letni sportowiec wybrał się z przyjacielem Aidanem Jacobsonem w góry El Potrero Chico w stanie Nuevo Leon w północnym Meksyku. Mężczyźni schodzili z Sendero Luminoso i byli połączeni liną. Nagle Jacobson poczuł szarpnięcie.

– Nagle poczułem pociągnięcie i zaczęliśmy spadać. W zasadzie to wszystko było rozmytą plamą. Obydwaj krzyczeliśmy. Wpadłem w jakieś rośliny i wszystko, co widziałem, to kawałek jego niebieskiej koszuli – powiedział w rozmowie z portalem OutsideOnline.com 26-letni wspinacz.

TVP podało szczegóły tragicznego wypadku. Mężczyzna spadł z 300 metrów

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jacobson spadł z 30 metrów i odniósł niegroźne obrażenia. O wiele mniej szczęścia miał jego partner: Gobright osunął się 300 metrów w dół i zginął na miejscu. Rodzina młodego Amerykanina jest zdruzgotana.

- Składamy najszczersze kondolencje rodzinie zmarłego. We współpracy z lokalnymi władzami ustalamy okoliczności wypadku i zapewniamy wsparcie konsularne – napisał amerykański Departament Stanu w oficjalnym oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzice stracili 3 dzieci w tragicznym wypadku. Rok później stało się niemożliwe
2. Krzysztof Jackowski miał wizję dot. Bożego Narodzenia. Polacy nie będą zadowoleni, zapowiada "nieciekawy", mroczny czas

Kondolencje najbliższym Brada Gobrighta złożył również najsłynniejszy wspinacz solowy na świecie, Alex Hannold. Mężczyzna jest głównym bohaterem filmu "Free solo" o wspinaczce bez zabezpieczeń. W mediach społecznościowych wyraził głęboki smutek z powodu śmierci swojego kolegi po fachu.

- Brad był ciepłym, miłym chłopakiem, uwielbiałem z nim spędzać czas. To przykre, co spotkało jego i jego rodzinę. Świat wspinaczki stracił prawdziwe światło – napisał w mediach społecznościowych Hannold.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anita szykowała się do ślubu, ale wtedy pojawiła się porażająca diagnoza. Najgorsze były słowa lekarza, złamały jej serce
  2. Szykują się ważne zmiany, będzie limit na płacenie gotówką. Ustalono kwotę, której nie będzie można przekroczyć
  3. Córka wyjawiła ojcu największy sekret. W zemście bezlitośnie ją zgwałcił
  4. Słowa, które Przybylska wypowiedziała do przyjaciółki przed śmiercią. Po latach ujawniono ich treść
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

źródło: TVP Info

Następny artykuł