TVP - nie żyje były prezes
Pikio.pl
Monika Majko - 30 Października 2020

Z ostatniej chwili: nie żyje b. prezes TVP. Miał koronawirusa, jego żona jest w ciężkim stanie

TVP - nie żyje były prezes zarządu Telewizji Publicznej, przyczyną zgonu było zakażenie koronawirusem. Żona mężczyzny wciąż walczy z COVID-19 w szpitalu.

TVP w żałobie, nie żyje były prezes zarządu Telewizji Publicznej oraz Polskiego Radia. 30 października br. odszedł Ryszard Miazek, przyczyną zgonu było zakażenie koronawirusem. Żona mężczyzny również walczy z COVID-19, obecnie przebywa w szpitalu, a jej stan jest poważny.

TVP - nie żyje były prezes stacji, przegrał walkę z COVID-19

Wyjątkowo smutne wiadomości obiegły krajowe media, w piątek 30 października 2020 roku zmarł Ryszard Miazek, były prezes zarządu Telewizji Polskiej, a także rzecznik prasowy rządu Waldemara Pawlaka. Przyczyną zgonu było zakażenie koronawirusem. W chwili śmierci miał 75 lat.

Krzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówKrzysztof Jackowski bije na alarm, zacznie się już w poniedziałek. Porażająca wizja dla PolakówCzytaj dalej

Ryszard Miazek urodził się 18 maja 1945 w Kocierzewie koło Łowicza, a w 1980 roku ukończył studia na Wydziale Ekonomiczno-Rolnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Siedem lat później uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych.

Od 1966 do 1973 roku pracował w radach narodowych. Pełnił funkcję rzecznika prasowego w rządzie Waldemara Pawlaka, którą sprawował od 9 czerwca do 10 lipca 1992 roku. Następnie w latach 1993–1996 zasiadał w Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a później do 1998 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Telewizji Polskiej S.A. Od stycznia 2000 do lipca 2002 był również prezesem Polskiego Radia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Nie żyje Ryszard Miazek, miał 75 lat

Ekonomista i publicysta ma za sobą również działalność polityczną. Ryszard Miazek działał w Zjednoczonym Stronnictwie Ludowym, a w 1990 został członkiem Polskiego Stronnictwa Ludowego. Pod koniec lat 90. był rzecznikiem tej partii. W 2007 z ramienia PSL bez powodzenia ubiegał się o mandat senatora, a w 2018 roku o mandat radnego sejmiku mazowieckiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne informacje dla wielu Polaków. Mamy potwierdzenie, właśnie wprowadzono ogromne ograniczenia

2. Ministerstwo Zdrowia właśnie przekazało. Porażające informacje, nikt nie przypuszczał, że jest tak źle

3. Wszystko zacznie się już dzisiaj o 17. Ogromne utrudnienia, cała Polska wstrzymuje oddech

Ryszard Miazek w 2002 roku, jako pierwszy w historii, w uznaniu „wybitnych zasług dla radia publicznego” otrzymał nagrodę Złoty Mikrofon, a w 2014 roku został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Jak przekazał portal "Wirtualne media", obecnie z zakażeniem koronawirusem walczy również żona byłego prezesa Telewizji Publicznej. Kobieta z powodu COVID-19 trafiła do szpitala, jej stan jest poważny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Ogromny pies berneński co noc zakrada się do pokoiku dziecka. Rodzice pokazali nagranie
  3. Tak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Nieprawdopodobne widoki, bogactwo, które może się wyłącznie śnić
  4. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  5. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  6. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  7. Demon's Souls na nowym zwiastunie. Wielki powrót legendarnego soulslike'a tuż-tuż
  8. Do zrobienia syropu z pigwy potrzebujesz tylko 2 składników. Niesamowicie wzmacnia odporność, zalecany szczególnie w sezonie infekcji

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News