Policja zatrzymała dziennikarza TVP. Uczestniczył w awanturze na paradzie równości w Opolu

Policja zatrzymała dziennikarza TVP. Uczestniczył w awanturze na paradzie równości w Opolu Źródło: fot. flickr.com/Greenpeace Polska

TVP posiada swoje oddziały w wielu polskich miastach, a w tym również i w Opolu, gdzie podczas marszu równości dziennikarz tej stacji został zatrzymany przez policję. Stało się to po tym, jak wziął udział w awanturze podczas przemarszu.

TVP już niejednokrotnie podchodziło sceptycznie do organizacji parad równości, jak i samego środowiska LGBT+. W Opolu niedawno został zorganizowany już drugi w tym mieście marsz, który według organizatorów zgromadził około 1500 uczestników, jednak według policji ochraniającej całą manifestację, ich liczba wynosiła jedynie blisko 800 osób.

Zorganizowana została również kontrmanifestacja, w której wzięli udział prawicowe oraz kibicowskie ugrupowania. Przeciwnikom marszu równości udało się zgromadzić około setki osób, a obie grupy spotkały się na placu im. Daszyńskiego. Co prawda zgromadzenia były rozdzielone przez policyjny kordon, ale mimo to doszło do kilku incydentów, a w jednym z nich brał udział dziennikarz TVP. 

Awantura podczas marszu równości w Opolu

Policja podkreśla, że obie manifestacje przebiegły bardzo spokojnie, ale - jak to często bywa w takich sytuacjach - doszło do pewnych incydentów. W jednym z nich brał udział dziennikarz z miejscowego oddziału TVP, który wdał się w konflikt z uczestnikiem marszu równości.

W całym zdarzeniu interweniowała policja, ponieważ jedna ze stron zachowywała się wulgarnie. Ostatecznie to właśnie dziennikarz skończył z kajdankami założonymi na swoich rękach. Policja nie ujawnia jego danych osobowych, ale dzięki nagraniu, które zostało zamieszczone w Internecie, udało się ustalić się, kim on jest.

 - Doszło także do utarczki słownej dwóch panów, którzy zostali pouczeni o swoich prawach i zatrzymano mężczyznę, który publicznie używał słów wulgarnych i odmówił podania swoich danych. Został on przewieziony na komendę i trwają czynności wyjaśniające z jego udziałem - powiedziała rzecznik opolskiej policji. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziennikarz TVP zatrzymany przez policję

Na nagraniu widać prawdopodobnie Wiesława Ukleja, który siedzi na ziemi ze skutymi rękoma. Dziennikarz krzyczy w stronę policjantów, pytając, czy są oni Polakami. Sugeruje również, że służą zagranicznemu lobby, które ma do naszego państwa prowadzać ideologię LGBT.

 - Czy wy jesteście Polakami? Czy działacie w interesie społeczeństwa polskiego, czy w interesie jakiegoś obcego lobby, które tutaj finansuje chore demagogie? Kim wy jesteście? - krzyczał dziennikarz.

Następnie dziennikarz TVP zostaje zabrany przez policjantów chwytem transportowym do radiowozu, którym został ostatecznie przewieziony na komendę celem złożenia wyjaśnień. Nagranie z zatrzymania dziennikarza nie jest już dostępne w Internecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn polskiego miliardera wziął ślub. Przyjęcie było bardzo LUKSUSOWE. Bawiły się na nim same gwiazdy - byli tam nawet Kwaśniewscy!
  2. 2. Gwiazda TVN rozstała się z mężem w atmosferze SKANDALU. Fanom opadły szczęki, gdy poznali powód. To zmrozi wam krew w żyłach
  3. Zaskakująca choroba nagle zaatakowała. 2-latek pogłaskał zwierzęta, nie żyje
  4. Jeden z najbogatszych polskich kawalerów wziął ślub. Kultowa uroczystość, ale show skradła Jolanta Kwaśniewska z mężem
  5. Żona Wiśniewskiego zrzuciła ciuszki, pikantne zdjęcie w sieci. Takie widoki podziwiał wcześniej Michał (FOTO)
  6. Turystki chciały zrobić zwykłe selfie. Uwieczniły na zdjęciu coś, co pomogło schwytać przestępczynię

źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News