Widzowie nie wybaczą. Skandal podczas występu Martyniuka w telewizji, TVP przerywa milczenie

Widzowie nie wybaczą. Skandal podczas występu Martyniuka w telewizji, TVP przerywa milczenie Źródło: youtube.com Andrzej Andreas

TVP na koncert zorganizowany specjalnie z okazji Dnia Matki zaprosił na scenę m.in. Zenka Martyniuka i Roksanę Węgiel. Nie obyło się bez skandalu, za który bezsprzecznie odpowiada telewizja. Polacy są wściekli, uważają, że ktoś zdecydowanie z nich drwi i to kolejny nieśmieszny żart.

TVP emitując koncert być może spodziewało się burzy, jednak nie przeszkodziło to w organizacji wydarzenia. Kolejne absurdy wyszły na jaw, producent tłumaczy się ze swoich działań.

Producent koncertu dla TVP przerwał milczenie, można się wściec

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o oburzeniu internautów związanym z koncertem z okazji Dnia Matki wyprodukowanym i wyemitowanym przez TVP. Chociaż nie można organizować wydarzeń kulturalnych, teatry są zamknięte do 6 czerwca i zakazuje się zgromadzeń, nie przeszkodziło to telewizji zaprosić do Teatru Polskiego kilkudziesięciu artystów (w tym Zenka Martyniuka, Roksanę Węgiel, Boys, Trubadurów i Brathanki), tancerzy oraz zorganizować publiczność. Próżno było wyszukiwać maseczek u jednych oraz drugich. Polacy byli oburzeni, a dziś TVP się tłumaczy. 

Za koncert odpowiada spółka World Media, która opublikowała stosowne oświadczenie. Internauci jeszcze bardziej się wściekli, ponieważ firma uważa, że według prawa koncert nie był imprezą masową.

- Wszystkie osoby obecne na tzw. widowni były aktorami-statystami, którzy zostali zaangażowani do udziału w produkcji koncertu na tożsamych zasadach jak artyści, występujący na scenie, dlatego osoby te nie stanowiły publiczności [...]. Pojęcie publiczności oznacza nieokreśloną liczbę odbiorców i zakłada dodatkowo dość znaczną liczbę osób, co w przypadku działań produkcyjnych koncertu w kontekście aktorów–statystów, również nie miało miejsca - tłumaczy się producent.

Absurd goni absurd

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Producent twierdzi także, że koncert zorganizowano pod produkcję audycji, a więc sceną można nazwać nie tylko scenę, ale też widownię, na której zasiadali artyści-statyści. Krytycznych komentarzy nie brakowało, internauci nadal twierdzą, że nie powinno organizować się takiego wydarzenia w instytucji kultury, kiedy te są zamknięte, a za złamanie przepisów zwykłym ludziom grożą horrendalne kary. Zakaz powinien obowiązywać wszystkich. Mało tego, zarząd spółki wyraża żal z powodu doniesień o organizacji koncertu.

Dzisiaj grzeje: 1. Masz u siebie konwalie? Lekarze biją na alarm, konsekwencje mogą być opłakane
2. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”

W oświadczeniu możemy przeczytać, taka sytuacja (tj. krytyka, oburzenie) "na pewno nie sprzyja to rozwojowi kultury w Polsce, ale przede wszystkim może doprowadzić do ograniczenia podobnych inicjatyw ze szkodą z punktu widzenia aspektu społecznego".

Aktorzy oraz inni artyści nie omieszkali powiadomić o złamaniu przepisów policję oraz sanepid. Policja jednak nie chciała interweniować, a czy Główny Inspektorat Sanitarny nałoży odpowiednie kary - nie wiadomo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć
  2. Andrzej Gołota wróci do ringu? Pojawiły się sensacyjne wiadomości, miałby walczyć z legendą światowego sportu
  3. Panna młoda wykorzystała torbę z Ikei w żenujący i genialny zarazem sposób. Goście przecierali oczy ze zdumienia
  4. Myślała, że widzi pięknego motyla, ale się myliła. Prawda okazała się zupełnie inna, od razu sięgnęła po telefon
  5. Tragedia w szpitalu, ludzie nie mieli żadnych szans w starciu z żywiołem. Media poinformowały o bolesnej śmierci chorych na COVID-19 za granicą
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Źródło: Wirtualne Media

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News