TVP koncert
youtube.com Andrzej Andreas
Klaudia Bochenek - 28 Maja 2020

Widzowie nie wybaczą. Skandal podczas występu Martyniuka w telewizji, TVP przerywa milczenie

TVP na koncert zorganizowany specjalnie z okazji Dnia Matki zaprosił na scenę m.in. Zenka Martyniuka i Roksanę Węgiel. Nie obyło się bez skandalu, za który bezsprzecznie odpowiada telewizja. Polacy są wściekli, uważają, że ktoś zdecydowanie z nich drwi i to kolejny nieśmieszny żart.

TVP emitując koncert być może spodziewało się burzy, jednak nie przeszkodziło to w organizacji wydarzenia. Kolejne absurdy wyszły na jaw, producent tłumaczy się ze swoich działań.

Producent koncertu dla TVP przerwał milczenie, można się wściec

Jeszcze wczoraj pisaliśmy o oburzeniu internautów związanym z koncertem z okazji Dnia Matki wyprodukowanym i wyemitowanym przez TVP. Chociaż nie można organizować wydarzeń kulturalnych, teatry są zamknięte do 6 czerwca i zakazuje się zgromadzeń, nie przeszkodziło to telewizji zaprosić do Teatru Polskiego kilkudziesięciu artystów (w tym Zenka Martyniuka, Roksanę Węgiel, Boys, Trubadurów i Brathanki), tancerzy oraz zorganizować publiczność. Próżno było wyszukiwać maseczek u jednych oraz drugich. Polacy byli oburzeni, a dziś TVP się tłumaczy.

Obrazek, śpiące dzieckoNa obrazku śpi tylko jedno dziecko, ale mało kto umie je znaleźć. Zadanie tylko dla najbardziej spostrzegawczychCzytaj dalej

Za koncert odpowiada spółka World Media, która opublikowała stosowne oświadczenie. Internauci jeszcze bardziej się wściekli, ponieważ firma uważa, że według prawa koncert nie był imprezą masową.

- Wszystkie osoby obecne na tzw. widowni były aktorami-statystami, którzy zostali zaangażowani do udziału w produkcji koncertu na tożsamych zasadach jak artyści, występujący na scenie, dlatego osoby te nie stanowiły publiczności [...]. Pojęcie publiczności oznacza nieokreśloną liczbę odbiorców i zakłada dodatkowo dość znaczną liczbę osób, co w przypadku działań produkcyjnych koncertu w kontekście aktorów–statystów, również nie miało miejsca - tłumaczy się producent.

Absurd goni absurd

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

nagranie z ukrytej kamery mama zainstalowałaMama zainstalowała w pokoju córek ukrytą kamerę. Nagranie ujawniło przerażającą prawdę, nie były sameCzytaj dalej

Producent twierdzi także, że koncert zorganizowano pod produkcję audycji, a więc sceną można nazwać nie tylko scenę, ale też widownię, na której zasiadali artyści-statyści. Krytycznych komentarzy nie brakowało, internauci nadal twierdzą, że nie powinno organizować się takiego wydarzenia w instytucji kultury, kiedy te są zamknięte, a za złamanie przepisów zwykłym ludziom grożą horrendalne kary. Zakaz powinien obowiązywać wszystkich. Mało tego, zarząd spółki wyraża żal z powodu doniesień o organizacji koncertu.

Dzisiaj grzeje:

1. Masz u siebie konwalie? Lekarze biją na alarm, konsekwencje mogą być opłakane
2. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”

W oświadczeniu możemy przeczytać, taka sytuacja (tj. krytyka, oburzenie) "na pewno nie sprzyja to rozwojowi kultury w Polsce, ale przede wszystkim może doprowadzić do ograniczenia podobnych inicjatyw ze szkodą z punktu widzenia aspektu społecznego".

Aktorzy oraz inni artyści nie omieszkali powiadomić o złamaniu przepisów policję oraz sanepid. Policja jednak nie chciała interweniować, a czy Główny Inspektorat Sanitarny nałoży odpowiednie kary - nie wiadomo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstydliwy problem, z którym nie radzi sobie wielu pacjentów. Hemoroidy da się jednak skutecznie leczyć
  2. Andrzej Gołota wróci do ringu? Pojawiły się sensacyjne wiadomości, miałby walczyć z legendą światowego sportu
  3. Panna młoda wykorzystała torbę z Ikei w żenujący i genialny zarazem sposób. Goście przecierali oczy ze zdumienia
  4. Myślała, że widzi pięknego motyla, ale się myliła. Prawda okazała się zupełnie inna, od razu sięgnęła po telefon
  5. Tragedia w szpitalu, ludzie nie mieli żadnych szans w starciu z żywiołem. Media poinformowały o bolesnej śmierci chorych na COVID-19 za granicą
  6. Po ile u was kosztują truskawki? Ceny szybko się zmieniają, mamy dobre wieści

Prześcieradło z gumką, jak złożyćGenialny trik na składanie prześcieradła z gumką. W niecałą minutę będzie idealnie złożoneCzytaj dalej

Źródło: Wirtualne Media

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News