TVP zrezygnowało ze współpracy z dziennikarką
YouTube CLIFT96
Irmina Jach - 26 Listopada 2020

Trudno uwierzyć, jak dzisiaj żyje Edyta Wojtczak. TVP pozbyło się legendarnej prezenterki w atmosferze skandalu

TVP zrezygnowało ze współpracy z Edytą Wojtczak w 1996 roku. Uwielbiana spikerka gościła na antenie stacji przez blisko cztery dekady, niezmiennie ciesząc widzów wdziękiem, charyzmą, skromnością i naturalnością. Przez wiele lat prezenterka nie chciała przyznać, że nie odeszła z pracy na własną prośbę. Dopiero niedawno wyszło na jaw, że została wyrzucona.

TVP podjęło decyzję o rezygnacji ze współpracy z Edytą Wojtczak 24 lata temu. Po zniknięciu z anteny, dziennikarka konsekwentnie twierdziła, że zrobiła to z własnej woli. Niestety, po latach okazało się, że prawda była zgoła inna. Władzom stacji nie spodobał się fakt, że spikerka przyjęła intratne zlecenie.

Elżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałElżbieta Jaworowicz wparowała do domu Zenka Martyniuka. Niebywałe sceny w TVP, nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

TVP zrezygnowało ze współpracy z Edytą Wojtczak

Edyta Wojtczak przez dekady była nie tylko spikerką, ale także gospodynią licznych programów, konferansjerką festiwali oraz prezenterką Sylwestra z TVP. Wraz z Janem Suzinem wielokrotnie składała widzom życzenia noworoczne. Cieszyła się sympatią odbiorców i była uważana za ikonę stacji.

Gwiazda musiała pożegnać się z TVP za karę. Władze uznały, że jej udział w reklamie proszku do prania OMO był rażącym nadużyciem. Decyzja o odejściu Edyty Wojtczak została podjęta błyskawicznie i jednogłośnie. Dziennikarka po latach przyznała, iż było to dla niej trudne doświadczenie.

- Całe życie spędziłam w telewizyjnym okienku, więc rozstanie z widzami przeżyłam bardzo boleśnie - wyznała.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Wielu widzów uważało, że pozbycie się Edyty Wojtczak miało ukryty cel. Spot reklamowy - według ich opinii - był tylko wygodnym pretekstem do pożegnania osoby, która nie pasowała do wizerunku zreformowanej stacji. TVP z biegiem czasu przestało być telewizją intymną, ciepłą i przyjazną odbiorcom.

- Właśnie na intymność swoich kontaktów z widzami stawiała telewizja w czasie, gdy zaczęłam w niej pracować. Pasowałam do takiego wizerunku telewizji. Potem przestałam być potrzebna - potwierdziła Edyta Wojtczak.

Wielbicielką talentu pięknej spikerki przez lata była sama Irena Dziedzic, która wspierała jej działania i uczyła ją fachu. Sama Edyta Wojtczak poszła w ślady swojej mentorki, przekazując informacje w wyjątkowo rzetelny sposób. Nie cichły głosy, że TVP pozbyło się jedynej spikerki, której ufali ówcześni widzowie.

Dzisiaj grzeje:

  1. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje wybitna Polka, "była ikoną"
  2. Nie żyje gwiazda TVP. Widzowie wstrząśnięci, była uwielbianą jurorką programu ”Gwiazdy tańczą na lodzie”
  3. Rząd nałoży automatyczną kwarantannę na tysiące Polaków. Nie ma odwrotu

Po zwolnieniu z TVP Edyta Wojtczak próbowała swoich sił w stacjach TVN i TV Wisła. Prowadzone przez nią programy nie cieszyły się popularnością. Gwiazda podjęła decyzję, że przyszedł czas na pożegnanie się ze szklanym ekranem. Mimo że tęskni za kontaktem z widzami, cieszy się spokojem i czasem spędzonym z bliskimi.

- Wreszcie mam czas, by zająć się sobą, przyjaciółmi, rodziną. Tęsknię za telewizją. Najsilniej wtedy, gdy idę ulicą i widzę ludzi uśmiechających się do mnie z sympatią i pozdrawiających mnie serdecznie - podsumowała Edyta Wojtczak, która dziś prowadzi życie emerytki.

Była prezenterka mieszka obecnie w kawalerce, którą utrzymuje z emerytury wynoszącej 2 tysiące złotych. Po dawnych czasach jej świetności w TVP niemal nie ma śladu. W ostatnim czasie stara się również stronić od wywiadów i udzielania się w sferze publicznej.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Pojawiają się, gdy przeszliśmy COVID-19 bezobjawowo. Sygnały wysyłane przez organizm po walce z koronawirusem
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  4. W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobie
  5. Jolanta Kwaśniewska ujawniła przykrą prawdę o swoim małżeństwie. Współczujemy, godnie wszystko znosiła
  6. Szybko, prosto i pysznie. Najlepszy przepis na surówkę z białej kapusty
  7. Dokładnie 7 dni na złożenie wniosku o dopłatę. Tysiące osób mogą otrzymać pomoc
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News