W dziewczynie Janosika kochało się pół Polski. Rola okazała się dla niej przekleństwem, nikt nie wie, jak wielki dramat ją spotkał

W dziewczynie Janosika kochało się pół Polski. Rola okazała się dla niej przekleństwem, nikt nie wie, jak wielki dramat ją spotkał Źródło: TVP

Gwiazda TVP, w której niegdyś kochało się miliony widzów, nie miała łatwego życia. Chociaż serialowej dziewczynie Janosika zazdrościło mnóstwo kobiet, Ewa Lemańska w życiu prywatnym doświadczyła wielu traumatycznych chwil. Aktorka niedawno obchodziła 70. urodziny.

Została gwiazdą TVP w wieku zaledwie 23 lat. Grała rolę Maryny - żony Janosika. W pięknej aktorce kochało się niegdyś pół Polski, przez co wróżono jej ogromną karierę. Kilka dni temu Ewa Lemańska skończyła 70. lat. Jej życie, delikatnie mówiąc, nie było usłane różami. Kobieta przeszła w życiu wiele trudnych chwil.

Gwiazda TVP nie miała szczęścia w miłości

W lipcu minęło 45 lat od premiery "Janosika". Ewa Lemańska, która urodziła się w 1949 roku, miała tylko 23 lata, kiedy weszła na plan serialu. W 1973 roku została wybrana do roli dziewczyny Janosika przez reżysera po miesiącu zdjęć próbnych. Ta rola przyniosła jej niesłabnącą popularność. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pomimo tego że zaskarbiła sobie serca milionów widzów, po "Janosiku" nie dostała żadnych ciekawych propozycji aktorskich. Dlatego na początku lat 80. zdecydowała się na wyjazd do Nowego Jorku. Zrobiła to z miłości, ze względu na związek, który nie przetrwał. Chwilę później w Miami poznała swojego przyszłego męża - Olgierda Roycewicza. Niestety, para rozwiodła się po 14 latach małżeństwa.

Aktorka zachorowała na raka

Ewa Lemańska potrzebowała wiele czasu, żeby pogodzić się z tym rozstaniem. Kiedy wydawać by się mogło, że na nowo ułożyła sobie życie, w 1998 roku zdiagnozowano u niej raka piersi. 

- Bałam się. Płakałam. Krzyczałam. Myślałam, że umieram. Latałam po całym świecie - konsultowałam się z lekarzami, co najlepiej zrobić - wspomniała aktorka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda muzyki. Każdy zna jej piosenki, zmarła nagle
2. 8 Polaków nie żyje, 118 jest rannych. Policja przekazała bardzo niepokojące wiadomości

Na szczęście Ewa Lemańska wygrała tę nierówną walkę. Choroba przewartościowała całe jej życie, gwiazda postanowiła ukończyć szkołę pielęgniarką i przez kilka lat pracowała jako asystentka lekarza. Obecnie aktorka przebywa już na emeryturze. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mamy łzy w oczach. Ksiądz odmówił chrztu umierającego dziecka z jednego, podłego powodu
  2. Nie żyje znakomity polski dziennikarz sportowy. Pracował przez niemal 30 lat
  3. Kobieta chciała zaimponować teściom prezentem. Kiedy się nie udało mąż ukarał ją w najgorszy sposób
  4. Zbigniew Cybulski zginął potrącony przez pociąg. Żona była zdruzgotana, gdy dowiedziała się skąd wracał
  5. W Polsce powstanie nowy Kościół? Niewiarygodne, gdzie miałyby odbywać się msze

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News