TVP wydało oświadczenie ws. 12-letniej Viki Gabor. Prezes podjął w jej sprawie nagłą decyzję

TVP wydało oświadczenie ws. 12-letniej Viki Gabor. Prezes podjął w jej sprawie nagłą decyzję Źródło: Wikimedia Commons / Serecki

TVP po wczorajszej gali Eurowizji Junior wydało specjalne oświadczenie. "Historia dzieje się na naszych oczach" - powiedział prezes. A wszystko za sprawą wschodzącej gwiazdy Wiktorii "Viki" Gabor.

Prezes TVP Jacek Kurski był oszołomiony występem 12-latki Viki Gabor podczas wczorajszej gali Eurowizji dla Dzieci, która odbyła się w Gliwicach. Przypominamy, że poprzednią edycję konkursu wygrała 13-letnia wówczas Roksana Węgiel piosenką "Anyone I Want To Be". Wczoraj miał miejsce historyczny moment - za sprawą występu Victorii Polska wygrała Eurowizję Junior drugi raz z rzędu! To historyczna chwila - nigdy wcześniej żaden inny kraj nie wygrał dwukrotnie rok po roku tego samego konkursu. Zachwycony Jacek Kurski postanowił zabrać głos w tej sprawie. 

TVP zaprosiło Viki do udziału w koncercie

- Intuicja mówiła mi, że ta dziewczyna ma w sobie coś. (...) To był niesamowity występ na światowym poziomie; gratuluję Ci i życzę olśniewającej kariery - mówił Kurski po zakończeniu finału Eurowizji. Według niego to podwójne polskie zwycięstwo jest esencją odbudowywania pozycji publicznego nadawcy. Tym bardziej, że jak przypomniał, jeszcze 3 lata temu na Eurowizji Junior nie mieliśmy żadnego reprezentanta. 

WIĘCEJ TEKSTU POD GALERIĄ

- Poprzednicy byli dumni, że wycofali nas na 11 lat z tego konkursu. Pierwszą moją decyzją był powrót do niego. Drugą decyzją była rozsądna stawka na świetne głosy. Najpierw na Roksanę Węgiel, potem na Viki Gabor - twierdzi prezes.

12-letnia zwyciężczyni Eurowizji dla dzieci będzie gwiazdą Sylwestra w Zakopanem!

Jacek Kurski zdradził, że Wiktoria Gabor przyjęła zaproszenie Telewizji Polskiej i wystąpi podczas Sylwestra Marzeń w Zakopanem! To ogromne wyróżnienie, biorąc pod uwagę fakt, że co roku koncerty oglądają miliony Polaków.

- Tam, gdzie głosują ludzie, tam zawsze wygrywa najlepsza muzyka - dodał w oświadczeniu.

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Wiktoria Gabor urodziła się w 2007 roku. Ma romskie korzenie, co często podkreśla. Przez jakiś czas mieszkała w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, obecnie przebywa w Krakowie. To młoda kompozytorka i utalentowana wokalistka, która podczas występu na tegorocznej Eurowizji Junior zaśpiewała piosenkę "Superhero" i tym samym zapewniła Polsce zwycięstwo. Wiktoria dostała się do finału drugiej edycji "The Voice of Kids", której wówczas nie udało jej się wygrać. Jednak jak widać, z programu wyniosła wiele cennych lekcji.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

Źródło: TVP Info

Następny artykuł