TVP - gwiazda
Instagram.com adriana.kalska.official
Monika Majko - 25 Października 2020

Gwiazda TVP wypowiedziała się w sprawie aborcji. Wszystkim opadły szczęki

TVP zrobiło z niej prawdziwą gwiazdę, teraz aktorka znana z serialu "M jak miłość" zabrała głos w sprawie wzbudzającego ogromne emocje wyroku, który w czwartek wydali sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Gwiazda zaskoczyła wiele osób.

TVP - gwiazda stacji zabrała głos w sprawie wyroku, który wydali sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zakazu aborcji embriopatologicznej. Aktorka, która znana jest z roli w uwielbianym przez Polaków serialu "M jak miłość", zaskoczyła wiele osób.

TVP - gwiazda zabrała głos w sprawie kontrowersyjnego wyroku trybunału Konstytucyjnego w sprawie prawa aborcyjnego w Polsce

W czwartek 22 października sędziowie Trybunału Konstytucyjnego orzekli, że przepisy umożliwiające aborcję z powodu poważnych wad płodu są niezgodne z Konstytucją RP, a co za tym idzie, doprowadzili do złamania tzw. kompromisu aborcyjnego, co z kolei może wkrótce doprowadzić do wprowadzenia całkowitego zakazu aborcji w Polsce.

Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaAgnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaCzytaj dalej

Czwartkowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego wywołał ogromny sprzeciw w społeczeństwie, niemal zaraz po ogłoszeniu decyzji na warszawskim Żoliborzu, gdzie swoją willę ma szef PiS, Jarosław Kaczyński, pojawiły się tłumy protestujących, a w kolejnych dniach tysiące obywateli wyszło na ulicę, prowadząc demonstracje w wielu polskich miastach, zarówno tych największych, jak i mniejszych.

Ogólnopolski Strajk Kobiet koordynuje działania manifestacyjne na terenie całego kraju i zapowiada, że nie złoży broni. Dzisiaj odbył się strajk w polskich kościołach, natomiast w środę w ramach protestu, przeciwnicy wyroku wydanego przez sędziów TK mają masowo odmówić przyjścia do pracy i tym samym na chwilę sparaliżować kraj.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Sabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiSabotaż w kościołach w całej Polsce, w ruch poszły transparenty, plakaty i farby. Mamy zdjęcia z akcjiCzytaj dalej

Gwiazda TVP przekazała swoje poglądy za pomocą mediów społecznościowych

Swoje poparcie dla protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego w Polsce wyraziło również wiele polskich gwiazd, które nie tylko uczestniczyły w demonstracjach, ale również głośno mówiły o swoim sprzeciwie w mediach społecznościowych. Wsparcie protestujących przeciwko wyrokowi Trybunału zadeklarowała m.in. Kayah, Agnieszka Chylińska czy żona obecnego prezydenta Warszawy, Małgorzata Trzaskowska.

Ku zaskoczeniu wielu osób, głos w tej sprawie zabrała również gwiazda Telewizji Polskiej, aktorka Adriana Kalska, znana głównie z roli w serialu 'M jak miłość" emitowanym na antenie TVP2. Gwiazda publicznie wyraziła swoje zdanie na ten temat za pomocą mediów społecznościowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Wiceminister ujawnił, co stanie się w połowie listopada. Wszystko poszło na żywo

Choć Adriana Kalska zawodowo związana jest z Telewizją Polską, która podlega polskiej władzy, aktorka również wyraziła poparcie dla protestujących obywateli. Na swoim Instastory gwiazda TVP zamieściła czarną planszę z wiele mówiącymi hashtagami: "czarny protest" oraz "protest kobiet", tym samym pokazując obserwującym ją w mediach społecznościowych fanom, że nie zgadza się z wyrokiem Trybunału w tej sprawie.

Adriana Kalska nie wiedziała, jak zareagują jej fani oraz pracodawca, jednak wielu internautów doceniło odwagę gwiazdy, która pomimo zawodowego związania ze stacją podległą władzy, postanowiła głośno wyrazić swoje poglądy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News