"Porozrywane części ciała, dużo krwi". Był na Giewoncie, teraz zaczął mówić

"Porozrywane części ciała, dużo krwi". Był na Giewoncie, teraz zaczął mówić Źródło: ...

TVP: dziennikarze postanowili porozmawiać ze świadkiem, który feralnego dnia 22 sierpnia był na Giewoncie razem z pozostałymi turystami, którzy pomimo silnej burzy postanowili odwiedzić masyw górski. To, co mężczyzna zobaczył po uderzeniu pioruna, budzi przerażenie.

TVP: jeden ze świadków - polskich turystów - zdecydował się opowiedzieć co miało miejsce na Giewoncie 22 sierpnia. Przerażające sceny pozostaną w jego pamięci już do końca życia. Tak samo twierdzi drugi świadek, który opowiedział o szczegółach tragedii w rozmowie z reporterami Onetu.

TVP: oto przerażająca relacja świadka, który 22 sierpnia był na Giewoncie

W to, co widział pan Marcin, dosłownie aż ciężko uwierzyć. W rozmowie z RMF FM podzielił się relacją z dnia 22 sierpnia.

 - Obraz tego wszystkiego, co zobaczyłem, to była jakaś masakra. Wszędzie leżały ciała. (...) Płacz dzieci, krzyk o pomoc. Widziałem, że wszyscy, którzy trzymali się łańcuchów, zostali porozrzucani, po kilka metrów na boki. Ojciec trzymał chłopca całego poranionego i krzyczał o pomoc - mówi z bólem pan Marcin.

Jego relacja pokrywa się z tym, co widział inny mężczyzna, który nie ujawnił jednak swojej tożsamości. W rozmowie z Onetem przyznał, że czegoś tak strasznego jeszcze nigdy w swoim życiu nie doświadczył.

 - Porozrywane części ciała, spalenie ciał [spłonęły od uderzenia piorunem - przyp. red.], straszne obrażenia, dużo krwi - mówił wstrząśnięty świadek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutne informacje. Nie żyje Lucjan Węgrowicz
2. Renta dożywotnia wytrychem oszustów. Zabiorą i zostawią z niczym

Na miejscu chwilę później zjawiły się służby - w tym m.in. ratownicy TOPR, którzy widząc leżące ciała byli dosłownie w szoku. W tej sytuacji pozostali turyści, którzy tak, jak anonimowy świadek nie odnieśli żadnych obrażeń, postanowili pomóc ratownikom.

 - Miałem możliwość i musiałem pomagać. Nie wyobrażam sobie tego, żeby uciekać - mówi dla Onetu jeden ze świadków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiadomo, gdzie Piotr Woźniak-Starak chciał zabrać swoją żonę za 3 dni. Nie zdążył. To było ich wyjątkowe miejsce
  2. Józef Oleksy wyjawił straszliwe informacje o Jolancie Kwaśniewskiej. To się aż nie mieści w głowie
  3. Tata przez 13 lat odwiedzał miejsce, w którym umarł jego syn. Pewnego dnia znalazł tam wiadomość i płakał przez godzinę
  4. Mąż zadzwonił ze sklepu, ile kupić wody, odpowiedziała 12. Jak zobaczysz z czym wrócił popłaczesz się ze śmiechu
  5. 5-latka po raz pierwszy poszła do szkoły. Gdy rodzice przyjechali odebrać córkę, zabrakło im słów

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News