Klamka zapadła, już nie ma odwrotu. TVP donosi o kolosalnych zmianach, lepiej się przygotować

Klamka zapadła, już nie ma odwrotu. TVP donosi o kolosalnych zmianach, lepiej się przygotować Źródło: Aleje Jerozolimskie na wysokości ul. Śmigłowca, widok w kierunku śródmieścia/Adrian Grycuk/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 PL

Jak donosi TVP Info, klamka już zapadła. Szykują się ogromne zmiany w prawie ruchu drogowego. Zapowiadane już od dawna zmiany, niebawem wejdą w życie. Kierowcy muszą się przygotować.

Dziennikarze TVP Info przekazali, że w piątek posłowie przyjęli nowelizację prawa przygotowanego przez ministerstwa infrastruktury i cyfryzacji o ruchu drogowym wraz ze wszystkimi poprawkami. Dzięki nowemu prawu usprawniony zostanie między innymi system teleinformatyczny CEPiK. 

TVP Info: nowe prawo wprowadza szereg ułatwień dla kierowców 

Przedstawiciele ministerstwa cyfryzacji i infrastruktury podkreślają, że zmiany, które mają wejść w życie, są przede wszystkim ułatwieniem dla kierowców i właścicieli pojazdów. Podczas prac nad zmianami wzięto pod uwagę, by procedury dla kierowców zostały jak najbardziej uproszczone. Chodzi między innymi o rejestrację przez internet dla wszystkich sprzedawców nowych samochodów, czy zniesienie obowiązku posiadania podczas kontroli drogowej prawa jazdy. 

Dzięki wprowadzonym pomysłom kierowcy nie będą już otrzymywać mandatów za brak dokumentu podczas kontroli. Funkcjonariusze będą mogli sprawdzić prawo jazdy w centralnej ewidencji kierowców. Z dobrych wiadomości dla kierowców - zniknie też obowiązek wymiany dowodu rejestracyjnego, w momencie, gdy zabraknie miejsca na wpisanie terminy następnego badania technicznego. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Jeszcze więcej zmian w prawie ruchu drogowego. Co czeka kierowców?

Dużym uproszczeniem dla kierowców ma być też rejestracja pojazdów. Zniesiona zostanie wydawanie kary pojazdu, nalepki kontrolnej oraz wtórnika. Co więcej, możliwe będzie czasowa rejestracja pojazdu na wniosek właściciela przez starostę ze względu na miejsce czasowego zamieszkania. Zachować będzie można także dotychczasowy numer rejestracyjny pojazdu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kochaliśmy go za filmy na TVP, w TVN i Polsacie. Media właśnie obiegła informacja o jego śmierci

2. Z OSTATNIEJ CHWILI: Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie ws. zarażenia wirusem

3. Jest oficjalny komunikat Ministerstwa Edukacji. Co czeka dzieci we wrześniu?

Dzięki nowelizacji prościej będzie odzyskać zatrzymany przez funkcjonariuszy policji dowód rejestracyjny. Nowe przepisy całkowicie wyeliminują kontakt z urzędem lub inną jednostką, która zatrzymała dokument. Po upływie określonego czasu w centralnym systemie automatycznie zajdą zmiany. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stało się. Aleksander Kwaśniewski właśnie przekazał radosną nowinę, nikt się nie spodziewał
  2. Włochy pogrążyły się w żałobie. Nie żyje legenda piłkarskiej Italii, Polacy pamiętają go doskonale
  3. Przerwano milczenie w sprawie Michała Szpaka. Fani są zdruzgotani
  4. Bardzo przykry widok grobu małej Madzi. Łzy cisną się do oczu
  5. Wozisz ze sobą w samochodzie butelkę z wodą? Uważaj, służby ostrzegają przed najgorszym
  6. Robisz rosół na kurczaku? Pamiętaj o triku naszych babć, dzięki któremu jego smak powali wszystkich na kolana
  7. Biedronka zmienia godziny otwarcia sklepów. Aż trudno uwierzyć, zmiany dotkną też Lidla i Kauflanda
  8. Wydało się, jakie rzeczy działy się w kuchni ze "Świata według Kiepskich". Grabowski dlatego nie cierpiał kręcić tam scen
  9. Wielka tragedia, nie żyje Jacek Czyż. Aktor kilka dni temu świętował urodziny

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News