TVP chce zrezygnować z hitowego festiwalu
youtube.com Junior Eurovision Song Contest
Weronika Wasiak - 23 Września 2020

Widzowie czekali na to cały rok, ogromne rozczarowanie. Rada TVP chce zrezygnować z hitowego festiwalu

Widzowie TVP przeżyją ogromny szok. Stacja chce zrezygnować z największego festiwalu. Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, dlaczego więc telewizja nie zamierza go organizować?

Stacja TVP zasmuciła widzów. Do ogromnego wydarzenia zostało już niewiele czasu, dlatego tym bardziej nikt nie spodziewał się, że rada stacji będzie chciała z niego zrezygnować. Niestety, wiele wskazuje na to, że wszystko jest już pewne.

żona Danuta Martyniuk awanturaDanuta Martyniuk pokazała SMS-y od byłej żony Daniela. Nie ma wątpliwości, awantura na całegoCzytaj dalej

Czekali na to cały rok. Rada TVP zamierza zarezygnować z hitowego festiwalu

Już w listopadzie tego roku Telewizja Polska miała zorganizować kolejną edycję Eurowizji Junior. W ubiegłym roku, po zwycięstwie Roksany Węgiel, festiwal odbył się w Gliwicach, a ponieważ dzięki Viki Gabor Polska znów wygrała, i w tym roku Eurowizja miała odbyć się u nas. Niespodziewanie nad wydarzeniem zawisł ogromny znak zapytania. Jak donosi Radio Zet, powołując się na ustalenia Gazety.pl, rada TVP jest przeciwna organizacji imprezy przez Telewizję Polską. Obawy uargumentowano złym wpływem na "fizyczny, psychiczny i moralny” rozwój dzieci. Festiwal ma być bowiem "sprzeczny z zasadami znajdującymi się w ustawie o radiofonii i telewizji mówiącymi o ochronie dzieci i młodzieży".

- Ochrona ta nie powinna się sprowadzać wyłącznie do ograniczenia emisji treści, które mogą mieć negatywny wpływ na rozwój fizyczny, psychiczny i moralny dzieci i młodzieży, ale również powinna uwzględniać wpływ, jaki mają te programy na dzieci, które biorą w nich udział. Rada Programowa zwraca się o stworzenie przez Telewizję Polską S.A. własnej audycji promującej aktywność artystyczną dzieci i młodzieży w sposób zgodny z przepisami ustawy o radiofonii i telewizji - brzmi opublikowany przez serwis Gazeta.pl apel rady TVP.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ślub zdjęcia skandalSkandaliczne zdjęcia z polskiego ślubu. Ciężko uwierzyć, że zrobili podobną rzeczCzytaj dalej

Czy zatem Eurowizja Junior 2020 nie odbędzie się w Warszawie? Choć decyzja jeszcze nie zapadła, wiele na to wskazuje. Radio Zet podaje, że rada chce spotkać się w tej sprawie z z zarządem Telewizji Polskiej.

Dzisiaj grzeje:

1. TVP przekazało porażające informacje. Niestety, nie żyje Ryszard Głowacki

2. Trwa dramatyczna walka o życie nastolatki. Porażające wieści z południa kraju, sprawca uciekł

3. Mamy potwierdzenie, Andrzej Duda podpisał. Wielu Polaków czekało z zapartym tchem

- Chcemy rozmawiać na ten temat z zarządem telewizji, wydaje nam się, że ta formuła traktuje dzieci w sposób przedmiotowy i ma mało wspólnego z misją podnoszącą kulturę - dodano.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niesamowite wieści, Tomasz Komenda zdobył nową pracę u gwiazdora TVN. Poruszające, czym się zajmie
  2. Premier idzie na wojnę z kibicami? Stanowcze słowa szefa rządu, kazał fanom się zamknąć
  3. 500 plus już nie na każde dziecko? Na jaw wyszły porażające dane, wielu Polaków może ucierpieć
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Koszyki w Lidlu mają ukrytą cudowną funkcję. Wielu klientów jej nie zna i wielka szkoda

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News