Nagłe czystki w TVP. Decyzje władz publicznej wzbudziły oficjalny sprzeciw

Nagłe czystki w TVP. Decyzje władz publicznej wzbudziły oficjalny sprzeciw Źródło: pikio.pl

TVP zdecydowało się na znaczne zmiany w swojej kadrze pracowniczej. Zwolniona została jedna z bardziej uznanych dziennikarek. W konsekwencji wystosowano w tej sprawie oficjalny sprzeciw.

TVP przeprowadza kolejne zmiany kadrowe. Zakończono współpracę z dziennikarką, która przez środowiska teatralne była uważana za gwarancję merytorycznych wiadomości kulturalnych. Po latach współdziałania z TVP Kultura, roszady wprowadził nowy szef redakcji.

TVP robi roszady kadrowe. Zwolniono ważną dziennikarkę

Sabina Zygmanowska pracowała w kulturalnym dziale Telewizji Publicznej od 2012 roku. TVP zdecydowało się na zakończenie współpracy z dziennikarką. Ponadto istnieją spore wątpliwości wobec nowego szefa redakcji, bo na te miejsce wylądował dziennikarz, który wcześniej zajmował się głównie tematyką sportu.

Zaniepokojenie zakończeniem współpracy z dziennikarką wyraziły środowiska teatralne. Rzecznicy warszawskich teatrów twierdzą, że zaprzestanie pracy z Sabiną Zygmanowską będzie wielką stratą dla krzewienia wiadomości kulturalnych w kraju. Wystosowali do kierownictwa stacji oficjalny list.

- Współpraca z Sabiną Zygmanowską była gwarancją zachowania najwyższych standardów dziennikarstwa, co w dzisiejszym świecie mediów nie jest już wcale oczywiste - napisano w liście.

Zwolniona dziennikarka TVP wyjawia sekrety stacji

Zygmanowska udzieliła obszernego wywiadu dla magazynu Press, w którym zdradziła kulisy zakończenia współpracy z telewizją oraz problemów, z jakimi boryka się obecnie TVP Kultura. Ponadto jak sama stwierdziła - nie jest jedyną dziennikarką, z którą nagle zaprzestano współpracować.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jestem którąś z kolei i podejrzewam, że będą kolejne zwolnienia. Zdarza się, że ludzie dowiadują się z grafiku albo z korytarzowych plotek, że już nie pracują. Czując szantaż i zastraszanie, ludzie boją się stracić pracę [...] W tym czasie zwolnił już sześć osób, ja jestem siódma, chociaż personalne decyzje zawsze podejmował dyrektor - mówiła w wywiadzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kultowy aktor. Zmarł nagle, miał tylko 50 lat
2. Wiadomości o nagłej śmierci obiegają właśnie media. Nie żyje jeden z największych gwiazdorów programów kulinarnych

Jak podał portal Press, dziennikarka domagała się spotkania z kierownictwem, do którego finalnie doszła po trzech tygodniach. Wtedy też szefowie redakcji "Informacji kulturalnych" mieli powiedzieć o zakończeniu współpracy, a zapytani o powody - odmówić odpowiedzi, uznając pytanie za "roszczeniowe".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rossmann bardzo podpadł swoim klientkom. Horrendalne ceny za dostawę
  2. NAGIE zdjęcia gwiazdy Polsatu! To będzie prawdziwy skandal [ZDJĘCIA]
  3. Popularne produkty, których nie wolno dawać swojemu kotu. Może nawet umrzeć
  4. Smutne informacje dla Katarzyny Dowbor. Niestety chodzi o jej program "Nasz nowy dom"
  5. Pies zniknął bez śladu. Miesiąc później kolejny zwierzak tych samych właścicieli zaczął się dziwnie zachowywać i dotarli do strasznej prawdy 

Źródło: TVP

Następny artykuł