TVP właśnie przekazała wiadomość, spełnił się najczarniejszy scenariusz. Potwierdziła się informacja o śmierci zakażonej siostry

TVP właśnie przekazała wiadomość, spełnił się najczarniejszy scenariusz. Potwierdziła się informacja o śmierci zakażonej siostry Źródło: pikio.pl

TVP przekazała informacje, których każdy się obawiał. Niestety, zostały one już potwierdzone u źródła - do tej pory sądzono, że to tylko plotki. Nie żyje zakażona siostra, wiadomo, co z resztą zakonnic, które miały z nią kontakt. Z Katowic napływają kolejne informacje.

TVP już wcześniej poinformowała o niejasnej i niepokojącej sytuacji w jednym z klasztorów. Sprawa jest dość poważna, media przekazują wieści o śmierci zakonnicy.

TVP potwierdziło doniesienia, nie żyje siostra

Kiedy w niedzielę 21 czerwca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowym ognisku zakażenia na Śląsku, nikt się nie domyślał, jak poważne zdarzenia mają miejsce w jednym z zakonów. Niestety, potwierdziło się, że w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety w Katowicach zakażonych jest kilkadziesiąt sióstr. Dziś TVP przekazała kolejne smutne wieści - chorująca na COVID-19 89-latka nie żyje.

- Kilkadziesiąt przypadków koronawirusa w Katowicach dotyczy Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Katowicach. Siostry, które czuły się lepiej zostały poddane kwarantannie w zakonie, część z nich, które czuły się gorzej, zostały przewiezione do szpitala - mówiła dwa dni temu Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego.

Siostra przełożona zabrała głos

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Grupa sióstr jest w wieku od 37 do 93 lat. Nie wiadomo, jak czuje się najstarsza z zakonnic. Wiadomo, że w Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety w Katowicach odnotowano 30 przypadków zakażenia. Nie są znane okoliczności, w jaki sposób siostry zakonne mogły się zarazić. Jak podaje TVP Info, opierając się na słowach przełożonej zgromadzenia, Aleksandry Leki, sytuacja na została opanowana. U kilku sióstr występują charakterystyczne objawy, jednak stan ogólny nie zagraża życiu.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż Kasi Cichopek w końcu pokazał twarze dzieci. Widok odebrał fanom mowę

2. Wystartowały kontrole maseczek w komunikacji miejskiej. Kary za brak są wręcz astronomiczne

- Większość z nas dobrze znosi chorobę, choć są i siostry, które utraciły węch lub smak. U innych wzmogły się problemy wynikające z tzw. chorób współistniejących - tłumaczy Aleksandra Leki. Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety w Katowicach to nie jedyny klasztor, który musiał poradzić sobie z epidemią.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdumiewające zastosowanie ogórka. Nie uwierzysz, co nim zastąpisz
  2. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  3. Miliony Polaków będą oburzone, Jackowski jest wszystkiego pewien. Jasnowidz powiedział, co wydarzy się na jesieni
  4. Co za przystojniak. Natalia Kukulska pokazała swojego 20-letniego syna, ależ się zmienił
  5. Niepokojące doniesienia o Ewie Wachowicz. Jak tak można? W sieci pojawił się pilny apel
  6. Nie żyje 37-letni Grzegorz. Na jaw wyszły szczegóły z jego życia, przeżył istne piekło

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News