Wielkie oburzenie wokół Sylwestra w TVP. Podjęto kluczową decyzję

Wielkie oburzenie wokół Sylwestra w TVP. Podjęto kluczową decyzję Źródło: Screen/Youtube/Robert Lajk

Sylwester Marzeń TVP wzbudził ostatnio ogromne kontrowersje. Chociaż impreza od kilku lat jest organizowana w stolicy polskich Tatr, to jednak w tym roku pojawiły się głosy sprzeciwu i część lokalnej społeczności nie chce, aby było tak również w tym roku. Właśnie podjęto kluczową decyzję w tej sprawie.

Sylwester organizowany przez TVP co roku przyciąga przed telewizory sporą rzeszę fanów i jest niezwykle chętnie oglądaną transmisją w ostatni dzień roku. Głośna impreza nie podoba się jednak wielu mieszkańcom Zakopanego. Wszystko przez pomysł przeniesienia Sylwestra pod Wielką Krokiew. Sprzeciwiają się temu miłośnicy zwierząt. 

Zmiana lokalizacji Sylwestra TVP

Na zmianę lokalizacji Sylwestra miał nalegać sam prezes TVP, Jacek Kurski, o czym poinformował "Tygodnik Podhalański". Impreza miała zostać przeniesiona pod Wielką Krokiew, aby widzowie mogli otrzymać lepsze wrażenia wizualne. Według tygodnika, pod skocznią zmieści się zdecydowanie mniej osób, niż na Równi Krupowej, gdzie dotychczas Sylwester był organizowany. Z tego też względu ujęcia z lotu ptaka dawałyby wrażenie, że ludzi na imprezie jest zdecydowanie więcej niż w rzeczywistości.

Obawy miłośników zwierząt 

Kiedy miłośnicy zwierząt i Tatrzański Park Narodowy dowiedzieli się o pomyśle zmiany lokalizacji imprezy, nie kryli swojego niezadowolenia. Mieszkańcy i specjaliści ds. ochrony zwierząt obawiają się, że głośna muzyka mogłaby obudzić, a nawet wypłoszyć dziką zwierzynę. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Otrzymaliśmy zawiadomienie o tej imprezie. Nie ukrywamy, że budzi to nasz niepokój. Zgłosiliśmy uwagi do Ministerstwa Środowiska. Należy jednak poczekać na rozwój wypadków. W tej chwili jest za wcześnie, by komentować te plany - poinformowali na Twitterze przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego. 

We wczorajszym wydaniu "Wiadomości", TVP poinformowało o podjęciu kluczowej decyzji. Jak usłyszeli widzowie, ostatecznie do zmiany lokalizacji imprezy nie dojdzie, a Sylwester odbędzie się, tak jak w poprzednich latach, na Równi Krupowej. Ponadto serwis informacyjny podał, iż całe zamieszanie w tej sprawie rzekomo wypłynęło od Komitetu Obrony Demokracji oraz od redaktora naczelnego "Tygodnika Podhalańskiego". 

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe

2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

- Pojawiły się obawy, że będą podejmowane próby zakłócania przygotowań do imprezy oraz samego jej przebiegu. A Sylwester Marzeń łączy, a nie dzieli i stąd decyzja o przeniesieniu imprezy w miejsce, w którym ostatnio wspólnie witaliśmy Nowy Rok - poinformował podczas wydania "Wiadomości", Michał Adamczyk. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna German przeżyła prawdziwy dramat. Przez długi czas żyła w "niewoli": "Widziałam tylko ścianę i drzewo"
  2. Sałatka zrobiona według tej receptury znika ze stołu w kilka chwil. Połączenie niepozornych składników daje wyśmienity efekt
  3. 2-letni chłopiec zaginął. Po kilku latach poszukiwań w końcu spojrzeli za kredens i odkryli porażającą prawdę
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

źródło: Super Express

Następny artykuł