Miliony widzów TVP usłyszało ważne słowa. Jest nadzieja

Miliony widzów TVP usłyszało ważne słowa. Jest nadzieja Źródło: TVP VOD Minęła 20 04.03.2020

W TVP usłyszeliśmy dziś bardzo ważne słowa, które dają ogromną nadzieję na przyszłość. Szacunki eksperta w swojej dziedzinie są bezcenne, oby się sprawdziły.

Widzowie TVP mogli dziś nieco optymistyczniej spojrzeć na epidemię. Specjalista wypowiedział słowa, które wielu napełniły nadzieją.

TVP zaprosiło do rozmowy uznanego wirusologa

Dziś w programie "Minęła 20" emitowanym w TVP Info mogliśmy wysłuchać opinii znanego polskiego wirusologa, a zarazem doradcy Głównego Inspektoratu Sanitarnego - profesora Włodzimierza Guta. Już niejednokrotnie wypowiadał się on na temat koronawirusa, tym razem mogliśmy usłyszeć nieco bardziej optymistyczną wypowiedź o liczbie zakażonych SARS-CoV-2.

- Przyznam się, że nie oczekiwałem 1000, ale spodziewałem się 700 lub trochę więcej. Jestem mile zaskoczony. Jeśli ten trend się utrzyma, oznacza, że mamy pewną kontrolę nad całym procesem. Pozostałe kraje na razie wyglądają jakby przystąpiły do wyścigu "Kto pokona Chiny" - mówił na wizji wprost z domowego zacisza profesor Włodzimierz Gut.

"Jesteśmy w stanie przyhamować"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Prowadzący program spytał, co tak naprawdę znaczy "jako taka kontrola", o której mówił wcześniej profesor.

- Tak naprawdę, że jesteśmy w stanie "przyhamowywać", bo dopóki za granicami będzie cały czas wysoki wzrost powyżej 1000, to my możemy "hamować". "Hamować" możemy do momentu, kiedy to idzie do mniej więcej 100 na milion, wtedy będzie groziło, że będziemy mieli już wewnętrzne problemy - analizował zaproszony wirusolog.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z wielu seriali TVN i TVP. Niewyobrażalnie smutna wiadomość

2. Nie żyje legendarna aktorka. Zmarła na koronawirusa

Prowadzący spytał również profesora, czy najwyższe władze i politycy mogą poczuć się mocno zagrożeni, ponieważ nawet sama Angela Merkel może być zakażona: miała kontakt z chorym lekarzem i odbywa już kwarantannę.

- Najwyższe władze z reguły są dość ruchliwe i mają duże kontakty, taka jest ich rola, w związku z tym należą do grupy podwyższonego ryzyka jeśli chodzi o zakażenie. Zwróciłbym uwagę na co innego: do wyścigu włączyły się Stany Zjednoczone. Wydaje się, że w ciągu 4-5 dni wyprzedzą Włochy - oceniał profesor w "Minęła 20".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje proboszcz zarażony koronawirusem. Duchowny miał 68 lat
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. Ważny apel papieża Franciszka. Poprosił o jedną rzecz, podał datę 25 marca
  4. Syn słynnej aktorki przekazał tragiczne wieści. Zmarła wczoraj na koronawirusa
  5. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania uczestników mszy. Jedna z osób miała koronawirusa, wielkie niebezpieczeństwo
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News