Oficjalnie: złożono wniosek o unieważnienie wyborów parlamentarnych. TVP może mieć ogromne problemy

Oficjalnie: złożono wniosek o unieważnienie wyborów parlamentarnych. TVP może mieć ogromne problemy Źródło: .

TVP zaskoczone, posłowie Konfederacji zadowoleni z siebie - protest wyborczy już trafił do Sądu Najwyższego i możliwe, że skończy się to unieważnieniem wyborów. Powód, na jaki powołują się posłowie Konfederacji, jest zaskakujący.

TVP znalazła się w ogniu krytyki po tym, jak posłowie Konfederacji podliczyli głosy, które ich partia zdobyła w wyborach parlamentarnych 2019. Nie ukrywają, że liczyli na więcej. O taki, a nie inny wynik - który mimo wszystko zmieścił się ponad progiem wyborczym - obwijają strategię TVP. Ich zdaniem telewizja publiczna celowo działała na ich niekorzyść.

TVP może stać się przyczyną powtórzenia wyborów

- Chcemy powtórzenia wyborów w niektórych okręgach, w których w wyniku propagandy TVP nasi kandydaci nie zostali posłami - powiedział Robert Winnicki, przedstawiciel Konfederacji, w rozmowie z mediami.

Posłom chodzi o to, że TVP nie pokazała ostatnich wyników sondaży, w których ich partia cieszyła się poparciem gwarantującym dostanie się do Sejmu. Wiadomo, że wiele osób wspierających ich działania mogło zrezygnować z oddania na nich głosu, gdyby myśleli, że będzie to głos "zmarnowany", a i tak nikt z Konfederacji nie dostanie się do Sejmu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W związku z tym, że zwłaszcza telewizja rządowa dopuściła się rozlicznych manipulacji, połamania prawa wyborczego, dopuściła się tak naprawdę największego zamachu na wolne, demokratyczne wybory, jakie były po roku 1989, dlatego w tej sprawie będziemy interweniować - oznajmił stanowczo Robert Winnicki.

TVP miało złamać postanowienie sądu

W sprawę zamieszany jest też prawomocny wyrok sądowy, co zdecydowanie dodaje wagi słowom rozgoryczonego posła Konfederacji. Chodzi o postanowienie sądu dot. opublikowania przed wyborami właśnie tych sondaży, w których Konfederacja przekroczyła próg wyborczy.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
2. Mąż usłyszał z krzaków dziwne dźwięki. Zobaczył żonę w pułapce gwałciciela i natychmiast się zemścił

- Tutaj doszło do otwartego zignorowania, zlekceważenia prawomocnego wyroku sądowego, naruszenia przepisów Kodeksu wyborczego. To nie było jakieś "nagięcie prawa, falandyzacja", jakaś odmienna interpretacja, czy kruczek prawny. To było bezczelne zignorowania prawomocnego wyroku, bez podania jakiegokolwiek uzasadnienia, czy choćby próby usprawiedliwienia swojego zachowania - powiedział Robert Winnicki.

Poseł spekuluje, że gdyby nie poczynania TVP, Konfederacja mogłaby się cieszyć aż 10-procentowym poparciem i w efekcie wprowadzić do Sejmu nie 11, ale aż 45 posłów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiemy skąd pochodzą pieniądze na "trzynastki". Prawda jest PRZERAŻAJĄCA
  2. Agata Duda znów w ogniu krytyki. Padły naprawdę mocne słowa, tym razem odpowie?
  3. Mężczyzna umarł 2 lata wcześniej i zostawił po sobie nietypową rzecz. Znalazł ją jego pies, reakcja zwierzaka jest niemal ludzka
  4. Tak wyrafinowanych kotletów schabowych jeszcze nigdy nie jadłeś. Zdziwisz się, jak można do niego wykorzystać ziemniaki
  5. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno

źródło: polsat news

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News