TVP - wynagrodzenia
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Aneta Wasilewska - 20 Września 2020

TVP szasta pieniędzmi na lewo i prawo. Pensje dziennikarzy rosną jak szalone, ciężko uwierzyć ile zarabiają

Jak się okazuje, stacja TVP nie oszczędza na swoich pracownikach. W mediach właśnie pojawiły się stawki, jakie otrzymują dziennikarze telewizji polskiej. Aż dziw bierze, ile zarabiają. Co więcej, ich wynagrodzenia rosną w zaskakującym tempie.

TVP wydaje ogromne pieniądze na swoich pracowników. W sieci pojawiły się szczegółowe informacje na temat tego, ile można zarobić w Telewizji Polskiej. Takich zarobków ze świecą szukać na polskim rynku pracy. Przypomnijmy, obecnie stawka minimalna wynosi 2250 zł brutto, a średnia krajowa 3851 zł "na rękę".

Hanna Śleszyńska - dramatHanna Śleszyńska przeżyła niebywały dramat. Ciężko uwierzyć, jak teraz wygląda jej życieCzytaj dalej

Ile można zarobić w TVP?

Zgodnie z doniesieniami, jakimi podzielił się portal Wirtualne Media, średnia płaca w TVP wyniosła w roku 2019r aż 9 572 zł. W materiale została zamieszczona także kwota, którą pracownicy Telewizji Polskiej otrzymywali dwa lata temu. Jak się okazuje, ich pensje wzrosły o 7,9 procent, w 2018 roku w TVP średnio zarabiało się 8 874 zł. Jeszcze więcej pieniędzy trafia, jak można się domyślić, do zarządu i rady nadzorczej TVP. Członkowie zarządu w zeszłym roku zarobili 2,18 mln złotych, a członkowie rady nadzorczej trochę mniej, bo "zaledwie" 216,4 tys. zł.

Pensja to nie wszystko. TVP wypłaciło także nagrody

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Co więcej, zgodnie z materiałem zamieszczonym na portalu Wirtualne Media, wynika, że w zeszłym roku stacja osiągnęła zysk netto w wysokości 71,27 mln zł. Ze wszystkich pieniędzy 17,8 mln zostało rozdysponowane pomiędzy wszystkich pracowników, w formie nagród. Łatwo można więc policzyć, że 2 825 pracowników zatrudnionych w TVP otrzymało co najmniej 527 zł.

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna wiadomość, niewyobrażalna strata. Wszyscy wiele mu zawdzięczamy, niestety nie żyje

2. Krzysztof Ibisz pęka z dumy. Nikt się nie spodziewał, gratulacje płyną z całej Polski

3. Wszyscy przemilczeli kluczową rzecz. Od soboty znika ważny zakaz, mamy oficjalne potwierdzenie

W mediach pojawiła się także kwota, którą tytułem wynagrodzenia otrzymuje prezes TVP, Jacek Kurski. Trzeba przyznać, że kwoty, które pojawiają się na jego koncie, to nic w porównaniu z płacą dziennikarzy. O zarobkach prezesa już wspominaliśmy w innym materiale.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Rolnik szuka żony": Przełom w życiu jednej z par. Zbliża się dzień, który wszystko zmieni
  2. Gdy dowiedzieliśmy się, kim jest siostra Kamila Stocha, złapaliśmy się za głowy. Nigdy się nią nie chwalił
  3. Agnieszka Chylińska pokazała zdjęcie. Fani zamarli, można się przestraszyć
  4. Znana wróżka przepowiedziała przyszłość Kindze Dudzie. Nieprawdopodobna wizja, co na to rodzice?
  5. Polaków czekają głodowe emerytury. Dramatyczne dane wyciekły do sieci, ręce opadają
  6. Alarm dla wszystkich. Są pozornie zdrowe, ich jedzenie powoli osłabia organizm

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Cai24 pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News