Nie żyje gwiazdor, którego pokochaliśmy za serial TVP "Złotopolscy". Smutne informacje

Nie żyje gwiazdor, którego pokochaliśmy za serial TVP "Złotopolscy". Smutne informacje Źródło: .

Ważna postać TVP, wybitna osobowość telewizji i kina nie żyje. Smutne informacje obiegły właśnie media. Odszedł od nas artysta, dzięki któremu pokochaliśmy "Złotopolskich" czy "Piłkarski poker". Zmarł w wieku 71 lat.

Nie żyje były szef TVP i wybitny scenarzysta, najbardziej znany dzięki takim produkcjom jak "Złotopolscy" czy "Piłkarski poker". Media obiega właśnie smutna informacja o śmierci wielkiej postaci telewizji i kina. W chwili śmierci Jan Purzycki miał 71 lat.

Były szef TVP nie żyje. Miał 71 lat

O śmierci Jana Purzyckiego poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Jerzy Chromik. Tę przykrą wiadomość potwierdził reżyser Janusz Zaorski.

- Zadzwonił Janusz Zaorski. Dostał wiadomość, że nie żyje Janek Purzycki. Scenarzysta "Piłkarskiego pokera". Wierzyć się nie chce... - napisał Chromik na Twitterze.

To właśnie dzięki scenariuszom Jana Purzyckiego widownia pokochała takie produkcje jak "Wielki Szu", "Piłkarski poker" czy "Przemytnicy". Były szef TVP jest też autorem scenariusza do kultowego serialu TVP "Złotopolscy", który przez lata emitowany był w telewizji publicznej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak podaje "Rzeczpospolita", Purzycki do końca pozostawał aktywny zawodowo. Przed śmiercią pracował nad scenariuszem serialu, który miał nawiązywać do "Wielkiego Szu". Niestety, ta produkcja już nigdy nie powstaje.  Wybitny scenarzysta urodził się 20 czerwca 1948 roku w Ostródzie. Jest absolwentem Studium Scenariuszowego na Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Ukończył je w 1980 roku. 

Dzisiaj grzeje: 1. Policjant widzi dziecko w nagrzanym aucie i wybija szybę. Po chwili dokonuje strasznego odkrycia

2. Miliony Polaków padło ofiarą oszustwa. Chodzi o fałszywe ubezpieczenia. Możesz odzyskać pieniądze

Jan Purzycki Był szefem TVP, wiceprezesem Komitetu do spraw Radia i Telewizji "Polskie Radio i Telewizja", a także doradcą Lecha Wałęsy. Prócz scenariuszy tworzył także książki. Wśród jego publikacji są m.in. "Wielki Szu", "Doktor Szu" i "Prezydencki poker".

Źródło: Screen/ Twitter/ @RadioZET_NEWS

  1. Media twierdzą, że Agnieszka Woźniak-Starak odchodzi od zmysłów. Wyciekły informacje na temat jej stanu. Bliscy bardzo się o nią martwią
  2. Mąż odkrył, że żona go zdradza. Przed drzwiami konkubenta zostawił śmierdzący prezent. Po chwili wiedziała cała wioska
  3. Krzysztof Jackowski miał wizję, co czeka nas już za miesiąc. Nie wszyscy Polacy będą zadowoleni
  4. Wstrząs. W polskim jeziorze są piranie
  5. 40-letnia panna młoda zostawiła puste miejsce dla zmarłego syna. Gdy zobaczyła, kto zjawił się na ślubie, nie mogła powstrzymać łez

Źródło: Onet

Następny artykuł