TVP: Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze

TVP: Straszna katastrofa lotnicza za granicą! Skrzydło rozcięło dom, pilot wyleciał w powietrze Źródło: .

TVP przekazała przerażające wiadomości. W trakcie manewrów wojskowego samolotu F16 doszło do niespodziewanego wypadku, który doprowadził do zniszczenia jednego z domów. Cała okolica została ewakuowana.

TVP poinformowało o bardzo niebezpiecznym zdarzeniu. W trakcie manewrów wojskowych belgijskiego lotnictwa, jeden z samolotów zmierzających do swojej bazy spadł i uderzył w dom mieszkalny, kompletnie go niszcząc. Cała okolica została ewakuowana, a straż pożarna i policja od samego południa działają na miejscu zdarzenia.

TVP informuje. Katastrofa belgijskiego F16

Do zdarzenia doszło około godzin popołudniowych. Samolot należący do belgijskiej armii ćwiczył nad francuską przestrzenią kosmiczną. Po skończeniu manewrów, jeden z pilotów zgłosił, że silnik jego pojazdu nie pracuje dobrze. Po chwili dwóch pilotów katapultowało się, a maszyna spadła na miejscowość Pluvigner. Jeden z pilotów bezpiecznie opuścił miejsce wypadku, drugiego trzeba było usuwać z linii energetycznych. Wiele wskazywało na to, że belgijski wojskowy zmarł porażony prądem, ale służbom udało się go odratować.

- Samolot ten wystartował z Florennes (na południu Belgii) i zmierzał do bazy lotnictwa (francuskiej) marynarki wojennej Lann-Bihoue - mówią władze departamentu Morbihan w Bretanii.

Z okolicy Pluvinger zostali ewakuowani wszyscy mieszkańcy. Mimo że samolot spadł na jeden z domów, to jego mieszkańcy byli poza miejscem zamieszkania. Najprawdopodobniej tylko to ocaliło ich od pewnej śmierci.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Władze Pluvinger uspokajają mieszkańców

Wśród ewakuowanych zauważyć można było wybuch paniki związany z tym wydarzeniem. Władze lokalne obiecują Francuzom, że jeśli to będzie możliwe, to będą mogli jak najszybciej wrócić do miejsca swojego zamieszkania.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Tylko na chwilę spojrzał na telefon. Po 7 sekundach już nie żyli mama, córka i dwóch synów

Jak na razie na miejscu pracują policja, prokuratura i straż pożarna. Według pierwszych danych przekazanych przez francuskie i belgijskie służby, nikomu nic się nie stało.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. Panna młoda zmarła dwa tygodnie przed ślubem. Po jej śmierci narzeczony znalazł w jej telefonie jedno zdjęcie
  4. Zadźgał żonę. Podał powód, opisuje go jedno słowo
  5. Elżbieta II ukrywała chorobę. Wszystko wyszło na jaw, gdy kamery uchwyciły posiniaczone dłonie królowej
  6. Zaszczekał i ocalił rodzinę. Sam nie przeżył, pies bohater

Źródło: TVP Info

Następny artykuł