TVP podało przykre informacje
pikio.pl
Agata Jaroszewska - 19 Sierpnia 2020

TVP właśnie potwierdziło, niestety nie żyje. Ogromny żal, straciliśmy wielką postać

TVP przekazała wyjątkowo smutne informacje. Niestety potwierdzono tragiczne wiadomości na temat śmierci prawdziwej legendy. To wielka strata dla każdego Polaka, gdyż kolejny świadek naszej historii odszedł na zawsze. Jej postawa powinna być inspiracją dla wielu. Ta śmierć poruszyła wiele osób, które miały okazję spotkać tę niesamowitą kobietę.

TVP łączy się w bólu i przekazuje, że zmarła osoba, której działania miały bezpośredni wpływa na to, jak wygląda obecna Polska. Żal, jaki odczuwamy, jest wręcz niewyobrażalny, trudno pogodzić się z tym, co się stało.

Tata KacperkaW głowie się nie mieści, co zrobił ojciec. Przez niego umarł 3,5-letni KacperekCzytaj dalej

TVP donosi - nie żyje Anna Mizikowska

TVP przekazało informacje na temat śmierci Anny Mizikowskiej, ps. "Grażka". Kobieta była jedną z bohaterek biorących udział w Powstaniu Warszawskim. Należała do batalionu "Parasol", a informacje temat jej śmierci przekazała rzeczniczka prasowa Muzeum Powstania Warszawskiego.

- We wtorek w wieku 94 lat zmarła Anna Mizikowska ps. "Grażka", uczestniczka Powstania Warszawskiego, łączniczka batalionu "Parasol" - przekazała mediom Anna Kotonowicz. To ogromna strata dla nas wszystkich - zmarł ważny świadek historii Polski. Wszystkie jej wspomnienia i każde słowo były niezwykle cenne, stały się inspiracją oraz przestrogą dla młodszych pokoleń.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ślub polskich gwiazdStare zdjęcia ślubne polskich gwiazd. Ibisz i Cichopek rozwalili system, widok zwala z nógCzytaj dalej

Cechowała ją wielka odwaga i wrażliwość

Anna Mizikowska przez lata chętnie opowiadała o tym, co przeżyła i starała się, aby jej historia była przestrogą. Brała udział w akcji BohaterOn, skupionej właśnie na powstańcach i o pamięci o tych niezwykle odważnych ludziach. W pamięci wszystkich, którzy mieli zaszczyt ją spotkać, Anna Mizikowska zapadnie jako pełna energii i zapału do działań kobieta. Nawet pomimo sędziwego wieku nigdy nie traciła chęci do angażowania się w nowe projekty. TVP nie poinformowało, co było oficjalną przyczyną jej zgonu.

Dzisiaj grzeje:

1. Brat cioteczny potwierdził. Sytuacja trwa już od dawna, chodzi o zdrowie Kaczyńskiego

2. Ważne ostrzeżenie WHO. Epidemia się zmienia, podali, kto w największym stopniu roznosi koronawirusa

3. Andrzej Walicki nie żyje. Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili

Jej historia jest niesamowicie inspirująca

Kiedy w 1941 roku przeprowadziła się z rodziną do Warszawy zamieszkała przy Tamce i niemal od razu przyłączyła się do Szarych Szeregów. Jako łączniczka "Parasola" podejmowała się każdego, nawet najbardziej niebezpiecznego, zadania. Przenosiła meldunki, ale także wzmacniała barykady i ratowała rannych żołnierzy.

Po latach wspominała, że przebywała w słynnym Pałacyku Michla, w czasie gdy powstawała tam znana praktycznie każdemu Polakowi piosenka powstańcza autorstwa Józefa Szczepańskiego ps. "Ziutek". Rodzinie oraz przyjaciołom składamy najszczersze kondolencje. Odeszła wielka osoba i powinniśmy na zawsze zatrzymać ją w pamięci. Kobieta w 2009 roku awansowana została na majora WP.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje wielka Polka „Wspaniała, mądra”
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tragiczny bilans wyjazdu nad polskie morze
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. Jacek Kurski podczas wywiadu został niespodziewanie zapytany o odejście kultowego dziennikarza z TVP. "Ostatnio do niego dzwoniłem"

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News