Pierwszy ksiądz w Polsce z potwierdzonym koronawirusem. Wiadomo, z jakiej jest parafii

Pierwszy ksiądz w Polsce z potwierdzonym koronawirusem. Wiadomo, z jakiej jest parafii Źródło: .

TVP przekazało niepokojące informacje, do szpitala trafił pierwszy polski ksiądz. U 66-latka potwierdzono badaniami zakażenie koronawirusem, wiadomo w której parafii czynił posługę kapłańską.

TVP poinformowało o pierwszym polskim księdzu, u którego potwierdzono badaniami zakażenie wirusem SARS-CoV-19. 66-latek natychmiast trafił do szpitala i został poddany kwarantannie. Wiadomo, w której parafii rezydował, wierni są bardzo zaniepokojeni tymi doniesieniami.

TVP potwierdziło informacje o księdzu zakażonym koronawirusem

Jak poinformował "Dziennik Wschodni", to pierwszy przypadek zakażonej osoby w powiecie chełmskim. Do tej pory 66-letni duchowny przebywał na oddziale pulmonologicznym chełmskiego szpitala. Badania potwierdziły u pacjenta zakażenie wirusem SARS-CoV-19, został natychmiast przetransportowany do Puławskiego szpitala zakaźnego, a oddział na którym leżał został objęty kwarantanną.

Według ustaleń dziennikarzy, 66-letni duchowny pełni posługę w parafii Białopole. Gmina wiejska w województwie lubelskim, w powiecie chełmskim liczy około 3 tysięcy mieszkańców. Ksiądz najprawdopodobniej zaraził się wirusem od wiernej. Kobieta brała udział w jednym z pogrzebów, które celebrował w ostatnim tygodniu, niedawno wróciła z Włoch.

Ksiądz został przewieziony do szpitala zakaźnego w Puławach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okoliczni wierni, jak i mieszkańcy miejscowości są bardzo zaniepokojeni informacjami o chorobie duchownego, który do czasu pojawienia się objawów pełnił czynną posługę w parafii i na terenie całej gminy. Nieznany jest stan w jakim mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego. Władze gminy natychmiast podjęły środki prewencyjne, mające powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa w okolicy.

- W środę po godzinie 21 otrzymałem telefon od dziekana z niepokojącymi informacjami dotyczącymi proboszcza. Z samego rana wystosowałem więc do sanepidu prośbę o zdezynfekowanie kościoła w Białopolu i kaplicy w Strzelcach, bo to właśnie tam ksiądz odprawiał msze święte. Zdecydowałem dzisiaj również o zamknięciu Urzędu Gminy - poinformował Henryk Maruszewski, wójt Białopola.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Ministerstwo zdrowia potwierdziło do tej pory 305 przypadków potwierdzonych zakażeń wirusem SARS-CoV-19 na terenie całego kraju. 5 pacjentów zmarło w szpitalach w wyniku rozwinięcia się choroby. Liczba przypadków wciąż wzrasta. Jak przewiduje szef resortu zdrowia Łukasz Szumowski, do końca tygodnia może przekroczyć nawet 1,5 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lekarz z Kielc, który był zarażony koronawirusem popełnił samobójstwo. Przyczyną była prawdopodbobnie fala nienawiści z jaką się zmagał
  2. Nie żyje piłkarz Premier League. Miał zaledwie 35 lat
  3. Niepokojące informacje WHO. Może dojść do drugiej fali epidemii
  4. Żona nauczyciela ma koronawirusa i walczy o życie. Zrobiła jeden poważny błąd, teraz mąż ostrzega innych
  5. Wyśmiali 3-latka za jego wygląd. Reakcja chłopca jest mistrzowska
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News