Wielu Polaków, artystów i dziennikarzy w żałobie. "Nie mogę uwierzyć, że Jurek nie żyje", strata wielkiej osobowości

Wielu Polaków, artystów i dziennikarzy w żałobie. "Nie mogę uwierzyć, że Jurek nie żyje", strata wielkiej osobowości Źródło: .

TVP przekazało smutną wiadomość o śmierci ważnej osobistości dla polskiej kultury i muzyki. Był kluczową postacią dla wielu dziennikarzy i artystów. Niektórym pomógł się wybić, zawsze uważnie śledził muzyczne nowości wydawnicze.

TVP przekazało informację o śmierci Jerzego Janiszewskiego. Dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy zmarł w sobotę wieczorem. Był niesamowicie ważną postacią dla polskiej kultury, zwłaszcza dla sceny muzycznej. Odpowiada za sukces wielu polskich wykonawców. Był również największym pasjonatem i kolekcjonerem płyt winylowych we wschodniej Polsce. Polskie Radio Lublin opublikowało na swojej stronie internetowej wspomnienie o dziennikarzu.

Zgodnie z doniesieniami TVP Jerzy Janiszewski był odkrywcą Budki Suflera

- Odszedł człowiek niezwykły, któremu zawdzięczamy bardzo wiele. Przez lata był niemal członkiem naszego zespołu. To on namówił nas do nagrania jednego z przebojów. On był inicjatorem całej akcji związanej z nagraniem „Snu o dolinie”. Jurek na początku naszej działalności, a właściwie myślę, że do końca lat 80., był tak jakby członkiem zespołu. Ja i koledzy zawdzięczamy mu szalenie wiele - powiedział w rozmowie z Polskim Radiem Lublin frontman Budki Suflera, Krzysztof Cugowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jerzy Janiszewski bardzo zasłużył się dla polskiej sceny muzycznej. Zawsze trzymał rękę na pulsie i starał się być nie tylko odkrywcą, ale też propagatorem nowych trendów. Karierę w lubelskiej rozgłośni radiowej rozpoczął w 2012 roku, ale zaczynał od wystąpień w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie. W Polskim Radiu Lublin pracował od 1967 roku, ale dobrze znany był również słuchaczom I i II Programu Polskiego Radia.

Zajmował się też nagrywaniem muzyki

Pracował też również jako dyrektor lubelskiego studia nagrań System, a potem Hendrix. W 2003 roku został uhonorowany Krzyżem Zasługi. Zmarł w wieku 75 lat, opłakiwany zarówno przez bliskich współpracowników i muzyków, jak i rodzinę. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka Beaty Tyszkiewicz zdradziła rodzinną tajemnicę. Zrobiło się bardzo niezręcznie
2. Lekarz przekazał Monice Miller druzgocącą diagnozę, a ona się popłakała. Jest źle, nie wiadomo, jak to się skończy

Całe swoje życie poświęcił pracy radiowej. Bez niego polska scena muzyczna nie wyglądałaby tak samo. Krzysztof Cugowski wspomina go nie tylko jako bliskiego przyjaciela, ale też wspaniałego współpracownika, który zainspirował go do dalszego działania. Bez Jerzego Janiszewskiego wiele zmieni się w polskim dziennikarstwie muzycznym.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Antyfake - najpopularniejszy portal fact-checkingowy. Najważniejsze informacje
  2. Masz komórkę? Nie unikniesz wyższych opłat. Już niebawem podwyżka cen
  3. Jarosław Jakimowicz dostał pracę w TVP. Wiemy, co będzie robił
  4. Zdumiewające i niestety tragiczne informacje z polskiej miejscowości. 11-latek z 13-latką poszli do pustostanu, nie żyje chłopiec
  5. Ojciec bił i dusił noworodka, matka nie była lepsza. Polska miejscowość do głębi poruszona tragedią małej dziewczynki
  6. Chłopiec oglądał w nocy filmy na tablecie. Rano mama weszła do jego pokoju i zaczęła krzyczeć z przerażenia, tata był zdruzgotany

źródło: tvp info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News