Mówili o nim, że jest wybitny, Polacy pokochali go za hitową produkcję TVP. Media obiegła informacja o nagłej śmierci

Mówili o nim, że jest wybitny, Polacy pokochali go za hitową produkcję TVP. Media obiegła informacja o nagłej śmierci Źródło: unsplash/Marc Ignacio/

W TVP Polacy przez lata podziwiali jego pracę, którą ich zdaniem, bez wątpienia zasłużył na miano wybitnego. To wielka strata i przede wszystkich okrutny ból dla wszystkich, którzy wychowali się na jego dziełach.

Telewizja TVP zapoczątkowała jego karierę. Swoimi pracami skradł serca rodaków, którzy chętnie zasiadali przed telewizorami, by znów obejrzeć kolejne odcinki uwielbianych kreskówek. Aż trudno sobie wyobrazić, że już nigdy nie stworzy postaci, która potrafiłaby spodobać się tak pokaźnej rzeszy odbiorców. 

Nagła śmierć wybitnego człowieka 

Jak podają media, w miniony poniedziałek, w wieku 88 lat zmarł znany polski rysownik i ilustrator, Bohdan Butenko. Pierwsze oficjalne informacje na ten temat przekazał kwartalnik "Przekrój" za pośrednictwem Facebooka, dodając obszerny i poruszający wpis. 

- Dwa dni temu zmarł nasz drogi współpracownik i przyjaciel, Bohdan Butenko. Będzie nam go brakować. Jednym z najmocniejszych wspomnień na zawsze pozostanie jego twórczość. Co kwartał pojawiał się w Redakcji siwowłosy pan z młodzieńczym błyskiem w oku, czarującym uśmiechem i dużą teczką - napisano. 

Nie podano jednak szczegółów na temat przyczyn zgonu rysownika ani tego, na kiedy i gdzie został zaplanowany pogrzeb

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Polacy pokochali go za hitowe produkcje TVP 

Bez wątpienia zarówno samego Butenki, jak i jego twórczości chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To właśnie on stworzył jedną z pierwszych wieczorynek, czyli "Przygody Gapiszona" emitowane na TVP w latach 60-tych.

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Loska dziś. Nie uwierzycie jak wygląda legendarna spikerka. Ma 82 lata
2. Mężczyzna chciał zgwałcić 10-latkę. Załatwiła go tak, że do końca życia będzie odczuwał ból

Choć tytułowy Gapiszon najbardziej trafił w gusta Polaków i pozwolił Butence osiągnąć wielki zawodowy sukces, każda z kolejnych tworzonych przez niego postaci była oglądana z równie wielką przyjemnością. Butenko tworzył również scenografie i lalki do spektakli, ale jego głównym zajęciem było właśnie ilustrowanie bajek oraz książek. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy mamy ją w kuchni. Słynna przyprawa wywołuje ZATRUCIE
  2. Żona wysłała do kochanki męża list. Gdy kobieta go przeczytała, zaczęła płakać. To ją przerosło
  3. Obudził ją głośny krzyk, w łóżeczku znalazła swoją konającą córkę. Kilkanaście godzin później wyszło na jaw, co zrobił jej partner
  4. 3 znaki zodiaku, które najpiękniej się starzeją. Czas gra tylko na ich korzyść
  5. Juror "Tańca z gwiazdami" ledwo zakończył wieloletni związek, a już ma nową, dużo młodszą partnerkę. "Nie bała się jego choroby"

Źródło: rp

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News