Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Ciężko uwierzyć, co robi dzisiaj była prezenterka "Pytania na śniadanie"

Odeszła z TVP w atmosferze skandalu. Ciężko uwierzyć, co robi dzisiaj była prezenterka "Pytania na śniadanie" Źródło: TRICOLORS/East News

TVP nagle zakończyło współpracę z dziennikarką, wszyscy byli w szoku, kiedy popularna prezenterka przestała pojawiać się na ekranach telewizorów. Odejście gwiazdy z Telewizji Polskiej było ogromną aferą, stacja przegrała nawet sprawę sądową ze swoją była pracownicą. Dziś ciężko uwierzyć w to, czym zajmuje się uwielbiana przez widzów prezenterka.

TVP przegrało sprawę w sądzie z byłą prezenterką "Pytania na śniadanie", dziennikarka odeszła ze stacji w atmosferze ogromnego skandalu. Dziś gwiazda przed kamerami pojawia się bardzo okazjonalnie, ciężko uwierzyć w to, czym na co dzień zajmuje się była twarz Telewizji Polskiej.

TVP zwolniło Iwonę Kubicz, dziennikarka wygrała ze stacją sprawę w sądzie

Zanim Iwona Kubicz zaczęła współpracę z TVP, dziennikarka robiła karierę w Polskim Radiu. Z Telewizją Polską związana była niemal przez 30 lat, prowadziła m.in. poranny program "Pytanie na śniadanie", a także "Studio Dwójki". Szybko stała się jedną z ulubienic widzów, tworząc silny zespół dziennikarski m.in. z Agatą Młynarską, Katarzyną Dowbor czy Jolantą Fajkowską. Jej nagłe odejście ze stacji owiane było atmosferą ogromnego skandalu. 

Jej stosunki z władzami stacji zaczęły psuć się w 2003 roku. Iwona Kubicz wystąpiła wtedy w reklamie jednego z centrum handlowych, czym miała naruszyć zasady etyczne panujące w telewizji publicznej, które zakazywały dziennikarzom występowania w reklamach. Cztery lata później nagle została odsunięta od prowadzenia programów w Telewizji Polskiej, co wywołało skandal w mediach i skończyło się sprawą w sądzie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Byłam jedyną osobą, która zeznawała na jej korzyść w sądzie. Nie przeciwko TVP. Po prostu powiedziałam, na czym polega nasza praca. I że likwidacja jej stanowiska pracy nie mogła mieć miejsca, gdyż nie można w telewizji zlikwidować funkcji redaktora. Uważałam, że wyrzucenie jej na krótko przed okresem ochronnym było strasznie nie fair. Sprawę wygrała - mówiła Katarzyna Dowbor w rozmowie z "Onetem" w 2013 roku.

Iwona Kubicz postanowiła zmienić tor swojej kariery zawodowej

Choć Iwona Kubicz została przywrócona do pracy w stacji, nie dostawała żadnych zleceń. To zmotywowało ją do pracy na własny rachunek. Gwiazda założyła firmę, zajmującą się public relations, która prowadziła m.in. szkolenia dla kobiet 50+, które straciły pracę. Dziennikarka została również nauczycielem akademickim i prowadziła zajęcia w Instytucie Dziennikarstwa UW. Okazjonalnie pojawiała się w roli konferansjerki na festiwalu muzyki cygańskiej.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki

Dziś była gwiazda TVP pracuje jako mediator w Polskim Centrum Mediacji. Ukończyła podyplomowe studia na SWPS, specjalizuje się m.in. w mediacjach karnych i cywilnych, sądowych, gospodarczych i pracowniczych. Choć widzowie trzymają za nią kciuki i cieszą się, że znalazła nową drogę w życiu, wielu z nich ma nadzieję, że jeszcze kiedyś powróci do pracy przed kamerą. Na razie jednak nic nie zapowiada, by Iwona Kubicz planowała ponownie zawodowo związać się z mediami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk dostał kolejne miliony z naszych podatków. Minister wcale się z tym nie kryje
  2. Wielka strata dla całego świata. Nie żyje Bill Gates Senior
  3. Wszyscy trzymali kciuki, Tomasz Stockinger właśnie oświadczył. Nie mógł dłużej ukrywać prawdy
  4. Jest afera, Lech Wałęsa ujawnił treść listów. Jeden szczegół od razu przykuwa uwagę, przesadził?
  5. Tragiczne informacje o śmierci aktorki obiegły media. Ciało znaleziono w domu, miała dopiero 36 lat
  6. Smażąc mięso i ryby Polacy nałogowo popełniają 1 fatalny błąd. Ogromna różnica w smaku, nigdy tak nie rób

Źródło: Plejada

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News