Ukradł dwa batony. Jego dramat rozpoczął się, gdy zaczął uciekać, straty wyniosły ponad 40 tysięcy złotych

Ukradł dwa batony. Jego dramat rozpoczął się, gdy zaczął uciekać, straty wyniosły ponad 40 tysięcy złotych Źródło: pixabay/4711018/

TVP przekazała informacje o zdumiewającej kradzieży. W czasie, gdy początkowe straty sklepu były liczone w przedziale zaledwie kilku złotych, szybko urosły do ponad 40 tysięcy. Wszystko za sprawą niefortunnej ucieczki, na jaką zdecydował się zatrzymany.

Wiadomości przekazane przez TVP są nieprawdopodobne. Młody mężczyzna ukradł 2 batoniki, na czym został przyłapany. Chcąc uciekać i tym samym uniknąć konsekwencji, wpakował się w jeszcze większe tarapaty. Najpierw trafił do szpitala, a później został zatrzymany. Choć za dwa batoniki konsekwencje nie byłyby zbyt surowe, w przypadku późniejszych szkód, przestępca może liczyć się ze znacznie surowszą karą. 

Ukradł dwa batony i próbował uciec 

Zajście miało miejsce w Turynie. 23-letni mieszkaniec Wybrzeża Kości Słoniowej wszedł do pobliskiego sklepu i po rozerwaniu paczki z batonikami, dwa z nich włożył sobie do kieszeni. Jak gdyby nigdy nic zaczął kierować się w stronę wyjścia nie wiedząc, że jego proceder nie umknął uwadze ochroniarza. Mężczyzna stanął w drzwiach i poprosił złodziejaszka o udanie się z nim na zaplecze. 

W czasie, gdy pracownik zawiadamiał policję, 23-latek główkował, jak wydostać się ze sklepu i uniknąć konsekwencji. Nagle wpadł mu do głowy tylko jeden, jak się później okazało, wyjątkowo absurdalny pomysł. Młody chłopak wspiął się do podwieszanego sufitu i po odsunięciu jego płyty, wdrapał się do środka.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

W kilka minut straty urosły do ponad 40 tysięcy złotych  

23-latek był przekonany, że opracował perfekcyjny plan ucieczki, jednak nie przewidział, że płyty sufitu nie będą w stanie go utrzymać. Nagle, pod jego ciężarem, sufit runął na ziemię, łącznie z całą instalacją elektryczną między innymi monitoringu, wyrządzając tym samym szkody na prawie 10 tysięcy euro, czyli ponad 40 tysięcy złotych. W tym czasie na miejscu zjawiła się już policja, która była zmuszona wezwać pogotowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna piosenkarka była molestowana przez kuzynkę. Nigdy nie poradziła sobie z traumą. Prawda wyszła po latach

2. Pies wyczuł, że jego pan umiera. Zachował się w niemal ludzki sposób, wyraz jego oczu mówi wszystko

Ratownicy wyciągnęli młodego złodzieja spod gruzu i przetransportowali go do szpitala. 23-latek doznał obrażeń, które nie zagrażały jego życiu, dzięki czemu mógł szybko opuścić placówkę. Nie zdążył jednak nacieszyć się wolnością, bowiem od razu został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Jak się okazało, chłopak był już dobrze znany policji. Obecnie czeka na wyrok sądu, który z pewnością będzie nieco surowszy niż można by zakładać po kradzieży dwóch batonów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS ostrzega: Popularny ser skażony. Zjedzenie grozi nawet ŚMIERCIĄ 
  2. Mąż nie mógł się pogodzić ze śmiercią żony. Zajrzał do jej komputera i odkrył szokującą tajemnicę, która zmieniła wszystko
  3. Agnieszka Woźniak-Starak uczci pamięć męża w wyjątkowych okolicznościach. Nie mogła wybrać lepszego momentu
  4. Takich pląsów Magdy Gessler świat jeszcze nie widział. Mamy nagranie
  5. PiS chce wprowadzić wielkie zmiany w emeryturach. Wiadomo, kto dostanie więcej pieniędzy

Źródło: tvp info 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News