TVP przekazała pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna

TVP przekazała pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo niebezpieczna Źródło: Pikio.pl

TVP poinformowało o pilnym ostrzeżeniu, może być naprawdę niebezpiecznie. Narażeni są mieszkańcy niemal całej Polski, jednak specjaliści przewidują, że największe zagrożenie pojawi się na wschodzie kraju.

TVP przekazało pilny alert Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, specjaliści radzą zachować szczególną ostrożność w najbliższych godzinach na terenie całej Polski. Wyjątkowo narażeni są mieszkańcy wschodniej części kraju, tam żywioł uderzy z największą siłą.

TVP przekazało informacje o pilnym alercie IMGW

Portal TVP Info poinformował o pilnym alercie pogodowym, wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Specjaliści przewidują zagrożenie burzowe na terenie niemal całego kraju, dodatkowo miejscowo pojawią się również gwałtowne opady gradu. 

- UWAGA! W niektórych częściach kraju wiatr w porywach może osiągać nawet 90 km/h, można się spodziewać gradu o średnicy 4 cm - przekazał portal TVP Info na swoim Twitterze.

TVP Info opublikowało ostrzeżenie przed gwałtownymi burzami oraz gradobiciem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane dzisiaj przez IMGW dotyczy niemal całego kraju. Wyjątkowo narażeni na skutki ataku groźnego żywiołu są mieszkańcy wschodu kraju. Jak przewidują specjaliści, to właśnie na Podlasiu oraz w części województwa mazowieckiego i lubelskiego istnieje największe ryzyko wystąpienia gwałtownych burz z gradobiciem. Aktualny alert obowiązuje do późnych godzin nocnych. Jak wskazuje rzecznik IMGW w Warszawie, Polacy powinni przyzwyczaić się do burzowej aury, bo w tym roku właśnie tak będzie wyglądało lato.

- Myślę, że może być dalej burzowo. Wstępne prognozy są takie, że do końca lipca będą temperatury troszkę wyższe, sierpień będzie raczej upalny z temperaturami często przekraczającymi 30 stopni Celsjusza, ale niestety będzie to okres burzowy - przekazał Grzegorz Walijewski, rzecznik IMGW w Warszawie.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia nie do opisania, mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni. Zmarł zasłużony Polak

2. Pilna decyzja GIS. Produkty, którymi zajadają się tysiące Polaków wycofane ze sklepów, są niebezpieczne

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej jest najniższym w trzystopniowej skali, ale nie należy go ignorować. Zostaje ogłoszone, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, mogących powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzkiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragiczny wypadek młodego gwiazdora. Wielki talent zginął w wieku zaledwie 24 lat
  2. Fasolka kupowana przez wszystkich jest właśnie wycofywana ze sklepów. Feler odkryty po wypuszczeniu na rynek może być niebezpieczny dla zdrowia
  3. Beata Kozidrak musiała podjąć trudną decyzję. Fani nie mogą uwierzyć
  4. Dziennikarze ustalili rewolucyjne informacje nt. 13. emerytury. Żaden senior się nie spodziewał
  5. Papież Franciszek i Watykan w żałobie. Niestety, media podały informację o śmierci
  6. Nie żyje panna młoda, zmarła po zjedzeniu ciastka. Powód okazał się wstrząsający

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News