Decyzja nie mogła być inna. Ulubieniec widzów znika z TVP, ogromny skandal na całą Polskę

Decyzja nie mogła być inna. Ulubieniec widzów znika z TVP, ogromny skandal na całą Polskę Źródło: youtube.com MAREK MICHALAK

Stacja TVP w epicentrum wielkiego skandalu. Widzowie nie dowierzają, że ich ulubieniec mógł zachować się w podobny sposób. Pewnym stało się, że niebawem zniknie z anteny, nie mogło być inaczej.

Dziennikarz TVP dopuścił się, zdaniem wielu, karygodnego czynu. Momentalnie w mediach wybuchła burza, która z każdą chwila tylko przybiera na sile. Sam zainteresowany nie musiał długo czekać na konsekwencje, bo już chwilę później otrzymał wypowiedzenie. 

Zachowanie reportera TVP nie mieści się w głowie. Niebawem zniknie z anteny 

Opinia publiczna coraz głośniej komentuje proceder, jakiego dopuścił się reporter TVP3, który został przyłapany na rozrzucaniu śmieci. Okazuje się, że dziennikarz miał za zadanie nagrać materiał o zaśmieconym skwerku na pl. Lecha Kaczyńskiego w Lublinie. Ponieważ otoczenie nie spełniało "wymogów", reporter postanowił wyjąć trochę śmieci z kosza i rozrzucić je wokół siebie. Nie zdawał sobie sprawy, że wszystko nagrywa miejscowy monitoring. Nagranie zamieszczono na facebookowej stronie "Miasta Lublin". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Hej TVP 3 Lublin! Nie nadążymy sprzątać śródmieścia jeśli tak będziecie robić swoje "dziennikarstwo". Najwyraźniej dziś śmieci na placu Lecha Kaczyńskiego było za mało, więc reporter TVP Lublin Tomek Zalewa dodał coś od siebie, żeby news był bardziej wstrząsający. Tak się złożyło, że "rzetelną" telewizyjną robotę nagrała kamera Centrum Monitoringu Wizyjnego Miasta Lublin - czytamy pod opublikowanym materiałem. 

Wystarczyła chwila, by rozpętała się burza, a krótko po tym o całym zajściu dowiedział się dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Lublin, Ryszard Montusiewicz. Ten postanowił zareagować w trybie natychmiastowym i poinformować za pośrednictwem Facebooka, że dziennikarz został już zwolniony z pracy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, nie będzie bezpiecznie w najbliższych dniach. Zacznie się już jutro wieczorem

2. Nowe powiaty objęte obostrzeniami. Ministerstwo Zdrowia wprowadza poważne zmiany

3. Naprawdę przykre, wszyscy modlili się by się udało. Niestety, nie żyje Oleńka

- Niniejszym oświadczam, że TVP3 Lublin rozwiązała w trybie natychmiastowym w dn. 13.08.2020 umowę z p. Tomaszem Zalewą, współpracownikiem ośrodka regionalnego TVP w Lublinie. [...] Zachowanie p. T. Zalewy, jako współpracownika TVP3 Lublin, jest absolutnie nieakceptowalne, naganne, poza standardami dziennikarstwa i pracy w TVP. P. T. Zalewa jest całkowicie i osobiście odpowiedzialny za wykreowaną i zarejestrowaną sytuację, która w dobrej wierze i zaufaniu wobec jego rzetelności dziennikarskiej została wyemitowana - informuje dyrektor i redaktor naczelny TVP3 Lublin na Facebooku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od dziś zmiany obostrzeń. Ministerstwo Zdrowia zabrało głos
  2. Radio Maryja podało smutną informację. Nie żyje, pożegnały go tłumy
  3. Premier zdecydował, Kancelaria ogłosiła. Będzie obowiązywał już od jutra
  4. Zła informacja dla posiadaczy kont w bankach. Pilnie wprowadzono obostrzenia
  5. Kolejna manipulacja TVP, aż ciężko uwierzyć. Reporterzy zostali przyłapani na gorącym uczynku, sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News