Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce

Unia Europejska podjęła decyzję ws. walki z koronawirusem w Polsce Źródło: .

TVP przekazało właśnie oficjalne stanowisko Unii Europejskiej w sprawie walki z koronawirusem w Polsce. Czego mogą oczekiwać Polacy od UE?

TVP  na bieżąco informuje, jak wygląda sprawa koronawirusa w kraju i na świecie. Właśnie pojawiła się wiadomość, która dotyczy tego, w jakim stopniu Polska może liczyć na Unię Europejską. Okazuje się, że w tym przypadku Polacy mają powody do zadowolenia. 

Stacja TVP przekazuje najświeższe informacje w sprawie koronawirusa

We wszystkich mediach, w tym w TVP nieustannie pojawiają się wiadomości, które dotyczą sytuacji związanej z koronawirusem. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami, w Polsce u 93 osób zostało stwierdzone zarażenie wirusem, zanotowane są dwa śmiertelne przypadki.

Sytuacja zmienia się z minuty na minutę. W związku z pandemią koronawirusa, na świecie zachorowało 145 995 tys. ludzi, a śmierć poniosło ponad 5 400 osób.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polacy, którzy cały czas śledzą doniesienia, wiedzą, że w obecnej chwili najbezpieczniej jest przebywać w domu i zachować wszelkie środki ostrożności, które sprawią, że wirus nie będzie się dalej rozprzestrzeniał. Polscy politycy cały czas pracują nad tym, by sytuacja w kraju się polepszała. W związku z tym pojawiło się oficjalne stanowisko Unii Europejskiej. 

TVP informuje o stanowisku Unii Europejskiej ws walki z wirusem w Polsce

Unia Europejska ma przeznaczyć aż 7,4 mld euro (ponad 32 miliardy złotych) na walkę z koronawirusem w Polsce. Suma ta jest największa, spośród tych, które trafią do członków UE. Pieniądze będą pochodziły z polityki spójności i zgonie z obietnicami mają trafić bezpośrednio do określonych sektorów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Sprawdza się czarny scenariusz min. Szumowskiego. Za tydzień ma być gorzej

2. Wiadomo, ile osób w Polsce naprawdę może mieć koronawirusa. Ekspert podał liczby

- Wsparcie finansowe UE > rubryka 1, to już wcześniej przekazane tym krajom stare zaliczki, dotąd nie wydane, z tytułu należnych im funduszy strukturalnych, które KE proponuje pozwolić tym krajom przekierować na walkę ze skutkami epidemii koronawirusa, jeśli tak zdecyduje Rada i PE - przekazuje na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Ministerstwo wydało nagle ostrzeżenie. Chodzi o sms-y ws. epidemii
  4. Nowe, niepokojące informacje o 3 ofierze wirusa. W środę wszystko jeszcze było dobrze
  5. W środę był na imprezie w polskim mieście. Ma koronawirusa, wszyscy których spotkał powinni się zgłosić
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

źródło: TVP info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News